Vánoční osvětlení navodí tu správnou atmosféru i u vás doma

Toužíte po kouzelně strávených Vánocích? Tak potom nezapomínejte ani na nejrůznější dekorace. Tak například vánoční osvětlení – jedná se o dostupnou alternativu výzdoby pro všechny. Ať již nedáte dopustit na vnitřní nebo venkovní osvětlení, z širokého sortimentu si stoprocentně vyberete.

Vánoce dříve a dnes

V minulosti si lidé vystačili s poměrně skromnou vánoční výzdobou . K tomu jim stačil vánoční stromek, jehož větve vyzdobili vlašskými ořechy nebo kousky sušeného ovoce, někdy zabalené i barevného papíru. Moderní doba pokročila poněkud dále a dnes si neumíme tyto zimní svátky představit bez stylového vánočního osvětlení, kterým zdobíme nejen stromek doma, ale také fasády domů, zahrady a podobně.

LED vánoční řetězy

Je to zvyk pěkný, který dokáže v naší přetechnizované době navodit kouzelnou atmosféru a přinést pohodu do vašich domovů. A bez ní by to nebyly ty pravé Vánoce. Proto je třeba věnovat výběru vánočního osvětlení náležitou péči. A čím dříve začnete, tím lépe uděláte. Minimálně proto, že v kamenných prodejnách i internetových obchodech jsou ty nejlepší kusy těsně před Vánocemi už vyprodané. A kromě toho, advent – tedy vánoční čas – začíná už počátkem prosince a už v této doby bychom měli mít všechny přípravy na výzdobu vánočním osvětlením přichystané.

Tipy k vánočnímu osvětlení

Výběr vánočního osvětlení je na současném trhu poměrně pestrý. Sortiment kamenných prodejen i internetových obchodů počítá s nároky zákazníků, kteří si chtějí vybírat mezi různými variacemi světelných dekorací.

Líbí se vám více čistě bílá barva, která nejvíce připomíná svým vzhledem sníh a v kombinaci s ním vypadá báječně? Sněhové vločky ve světle LED diod září do širokého okolí. Ovšem ani barevné exteriérové vánoční osvětlení nezaostává za tím bílým. I ono lahodí oku zvláště tomu dětskému, protože hlavně děti mají v oblibě pestré a veselé barvy.

Snadná instalace

Máte-li obavu, že instalovat vánoční dekoraci na patřičné místo bude náročné, tak můžete zůstat klidní. Připevnit světelný řetěz nebo kabel je ve skutečnosti velmi jednoduché. Prakticky vám stačí k tomuto úkonu jen mít po ruce elektrikářskou pásku, kterou použijete k upevnění řetězu na místo – například po obvodu okapu na střeše domu. Tam se tato výzdoba obzvláště dobře vyjímá. A pak už jen stačí zapnout napájecí kabel do zásuvky a ocenit, jak krásně světelný řetěz svítí do daleka. Tak, že přitahuje zrak všech kolemjdoucích.

Exteriérové vánoční osvětlení s různými motivy

Vašim dětem se určitě bude líbit svítící vánoční sob s LED diodami. Můžete ho jednoduše instalovat u vás na zahradě, před vchodem do domu nebo i na jeho střeše. Zářit bude opět do dálky a jen tak nezapadne mezi ostatní dekorací. Toto vánoční osvětlení bude výraznou dominantou vašeho obydlí, kterému dodá tu pravou sváteční atmosféru Vánoc. K dostání je ve dvou velikostech.

K dostání je také světelná síť s množstvím LED diod. Výborně se hodí zvláště na ozdobení jehličnanů na zahradě. Máte-li je zastřižené dokulata, vytvoříte s pomocí sítě svítící kouli, kterou nikdo nepřehlédne. Stovka LED diod bude zářit okolo sebe.

K oblíbeným vánočním dekoracím patří i světelný déšť. Když svítí všechny LED diody v něm, vypadá to, jakoby se k zemi snášely krůpěje vody nebo sněhové vločky.

světelné dekorace

Krásně vypadají také vánoční hvězdy svítící na vašich oknech, které lze koupit v teplé bílé barvě, nebo studeném odstínu, jenž je více zářivější. Nebo by se více líbil motiv měsíce? I ten vyzařuje bílé světlo a díky svému krytí je vhodný pro vnitřní prostředí. Obě dekorace se na sklo okna připevňují za pomoci přísavek. Jako zdroj napájení jsou pak použity tužkové baterie. Většinou nebývají součástí balení, takže je nutné je dokoupit zvláště. A připravte si rovnou i nějaké do zásoby, ať můžete svítit po celou dobu Vánoc.

Výhody LED vánočního osvětlení

Když chcete ušetřit výdaje za elektřinu, tak obvykle saháte po takových výrobcích, které jsou energetické nenáročné. A těmi jsou například LED vánoční řetězy. Opravdu nespotřebují příliš elektrické energie. Oproti běžným žárovkách jí potřebují až o celých 90 % méně. A to už bude na vašem účtu za spotřebovanou elektrickou energii opravdu znát. Vyšší vstupní investice za pořízení LED vánočního osvětlení se v konečném výsledku příznivě promítne do vašeho rodinného rozpočtu. A určitě chcete svým dětem udělat Vánoce co nejhezčí.

Další výhodou, kterou LED diody vykazují, je jejich dlouhá životnost. Výrobci většinou udávají její trvání po dobu až několik desítek tisíc hodin. To se hodí zvláště ve vánoční čas, kdy se často svítí vánočním osvětlením po celý den. Stovky rozsvícených LED diod váš bankovní účet určitě nezruinuje a vy si díky jim vytvoříte příjemnou atmosféru plnou pohody, tolik nutnou k obnovení duševních i fyzických sil do dalšího roku.

S odcházejícím létem se začněte více zajímat o přípravu na Vánoce. Ano, jsou sice ještě daleko, ale čas běží mílovými kroky a ony co nevidět zaklepou na vaše dveře. Abyste nebyli nemile překvapeni tím, jak nic nestíháte, je lépe se začít připravovat s předstihem. Minimálně stojí za to si projít nabídku jednotlivých obchodů jejich sortimentu vánočního osvětlení. Tak směle do toho, ať máte i vy kouzelný adventní čas a Vánoce.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.