Umělý ratan do domu i zahrady

Když se postavíte na dlažbu terasy a pořádně se rozhlédnete okolo, cítíte, že tu jste doma. Vaše zahrada je dokonalým místem pro odpočinek, který vás nabije pozitivní energií. Ale něco tomu přesto chybí. Venkovní posezení, jež bude sloužit po dlouhou dobu bez známky opotřebení. Chcete si pořídit zahradní nábytek podle posledních trendů? Pak neváhejte a vyberte ten z umělého ratanu.

umělý ratanový nábytekUmělý ratan je téměř bezúdržbový

Venkovní nábytek, který bude stát ve slunci i v dešti na vaší terase, by měl něco snést. Minimálně by měl být odolný vůči UV záření i mrazům a vodě, tedy špatnému počasí obecně. Kostru nábytku z umělého ratanu většinou tvoří konstrukce z hliníku, která nerezaví. U zahradního nábytku z umělého ratanu byste určitě ocenili hlavně jeho bezúdržbový provoz, pro který vám bude stačit přetřít nábytek jednoduše klasickou prachovkou. Umělý ratan vám bude dělat radost dlouho, i když na něho občas použijete měkčí houbu a nepatrné množství saponátu. Kvalitní materiál ve vizuálně zajímavém vzhledu se vám touto drobnou péčí odvděčí. Přesto neprohloupíte, pořídíte-li si společně s ratanovým nábytkem i zakrývací plachtu. Tou můžete nábytek přikrýt v obzvláště nepříznivém počasí za silného větru.

umělý ratanový nábytek

Výhody umělého ratanu

Oproti přírodnímu ratanu nevadí tomu umělému ani zima a přílišné střídání teplot. Umělý ratan odolává vodě a netvoří se na něm plíseň. Ta naopak může napadnout ratan přírodní, který je nutné pravidelně lakovat, aby dlouho vydržel. Nábytek z umělého ratanu je díky svým vlastnostem vhodný nejen na zahradu, své uplatnění najde i v interiéru v zimní zahradě, v kavárnách či v restauracích.

Variabilita nábytku z umělého ratanu

Velmi dobře se na terase vyjímá sedací souprava z umělého ratanu v příjemné barvě hořké čokolády. Pokud rádi na terase také servírujete hlavní jídlo, jistě využijete jídelní set se stolem a křesly. Pro dokonalý odpočinek si vyberte kulaté lehátko s polohovatelným stínidlem, v jehož stínu se schováte před prudkým slunečním zářením.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, Zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.