hliníková okna

U moderních staveb vládne hliník

Stojíte-li před výběrem či výměnou oken a dveří, vybírejte pečlivě nejen dodavatele tohoto sortimentu, ale rovněž se zaměřte na materiálové zpracování. V nabídce najdete celou řadu zpracování. Kromě dřevěných oken, která ovšem vyžadují pravidelnou údržbu a jejich izolační vlastnosti se mnohou časem snížit, se nabízí klasická a hlavně levná plastová okna v různých barevných variantách. Jenže ani plast ani dřevo se nevyrovnají nadčasovému hliníku, jenž aktuálně platí za špičkový materiál a využívá se při stavbách komerčních prostor i luxusních vil.

Vlastnosti hliníku vás překvapí

Investice do kvalitních oken a dveří by měla být samozřejmostí, proto se jedná o značně namáhané části stavby, a proto je vhodné volit tu nejvyšší kvalitu. Hliníková okna jsou konstrukčně tužší a zároveň prakticky bezúdržbová. Ve srovnání s dřevěnými okny se tato volba obejde bez pravidelných nátěrů či seřizování. Dřevo je totiž živým materiálem, který pracuje a různě reaguje na vnější vlivy. Hliník je oproti tomu stabilní, pevný a kvalitní.

Světlíky do průmyslových objektů

Pečlivý výběr si zaslouží i vchodové dveře. Jsou to právě tyto dveře, které jsou prvotním znakem domu. Jejich konstrukce musí být bytelná, aby poskytla skvělé tepelně izolační vlastnosti a zároveň odradila možné zloděje. Hliníkové dveře znamenají investici do prémiové kvality. Nejen vstupní dveře mohou mít různý design v mnoha formátech kombinovaný se sklem. Hliníkové dveřní profily splňují evropské předpisy a normy pro nejnáročnější požadavky architektů i investorů. Ve výsledku jsou prakticky kvalitnější, než si je žádá koncový zákazník.

V zahraničí jsou stavební prvky z hliníku běžnou rutinou, zatímco u nás ještě stále převládají plastová okna. Důvodem může být hlavně cena, protože hliník je dražší záležitostí a řada zákazníků volí jako klíčový aspekt při rozhodování cenu nad kvalitou a životností. Společnost pracující s hliníkovým sortimentem se specializuje také na střešní světlíky, s nimiž docílíte světla i v těžko dostupných místech. Nové světlíky lze vyměnit za stávající model nebo provést dílčí výměnu nevyhovujících skel.