zdroj: shutterstock.com

Tipy na vánoční dekorace do dětského pokoje

zdroj: shutterstock.com

Blíží se Vánoce, nejkrásnější den v roce, který nejvíce milují zejména ti nejmenší. Zkuste jim tematicky vyzdobit pokojíček a nechte celou domácností prostoupit tu pravou vánoční atmosféru. Čekání na Ježíška tak bude nejen pro vaše ratolesti mnohem příjemnější. V dnešním článku se podíváme na aktuální trendy ve vánoční výzdobě dětského pokoje.

Při zdobení dětského pokoje musíte pamatovat především na jednu věc, a to bezpečnost. Dejte si pozor na hromadu kabelů nebo třeba keramické postavičky, které by snadno mohly spadnout na zem. Často také méně znamená více a vítané změny dosáhnete třeba i jen výměnou textilií. Jaké vánoční dekorace se tedy do království vašeho zlatíčka nabízí?

Dětský pokoj s moderní výzdobou, zdroj: katalognabytku.sk

Začněte od bytového textilu

Můžete pořídit povlaky, povlečení, závěsy a deky s motivem vánočního času. Zkuste třeba stávající polštářky, které vaše dítko vidí celý rok, vyměnit za ty s potiskem zvonečků, stromečku nebo zasněžené krajiny, uvidíte, jak si své nové vybavení zamiluje.

Tip: Individuální doučování pomůže vašemu dítěti zlepšit výsledky ve škole

Světýlka jsou fajn, ale…

Vánoční osvětlení patří už mezi tradiční dekorace. Nemusíte jimi vyzdobit jen okno, jak je zvykem, můžete je rozvěsit třeba ke stropu nebo na nábytek. Vždy však s ohledem na věk dítěte pamatujte na již zmiňovanou bezpečnost.

Proměna snadno a rychle se samolepicí tapetou

Pokud byste rádi něco na zeď, ale nechce se vám jít cestou výmalby, zkuste samolepicí tapety. Ty si můžete nechat vytvořit na míru, třeba s oblíbeným motivem. Můžete jimi polepit i nábytek. Během chvíle tak můžete změnit dětský pokoj téměř k nepoznání! Výhodou je, že je lze po Vánocích zase sundat.

Samolepky na zeď jako rychlá dekorace, zdroj: lepime.cz

Dejte prostor kreativitě

Vůbec nejlepší je vyrobit si dekorace svépomocí. Nechte dítko tvořit, aby si svou vánoční výzdobu vyrobil sám. Dají se vystřihovat motivy vloček z papíru, může si nakreslit své vlastní vánoční plakáty. Nechte ho udělat si betlém podle sebe, třeba z různých figurek, které najde mezi svými hračkami. Stačí mít barevné papíry nebo ještě lépe barevnou tiskárnu od printmania.sk

Dětský pokoj pro chlapce, zdroj: katalognabytku.sk

Možností vyzdobit dětem pokoj tak, aby si společně s vámi užívali předvánoční dobu, se nabízí celá řada. Inspirace máte kolem sebe víc než dost. Někdy stačí i obyčejný vánoční řetěz umístěný na to správné místo.

Only registered users can comment.

  1. Ty samolepky na zed jsou skvele, preste ty zajicky jsem koupila nasim klukum k Vánocům :-)