světlovod

Světlovody vám zajistí větší přísun denního světla

Také se ve vašem domě nacházejí prostory, kam denní světlo skoro vůbec nepronikne? V současné době si však s tímto problémem snadno poradíte, pokud si necháte nainstalovat křišťálové světlovody.

Více světla ovlivní vaši náladu a výkonnost

Možná vám nepřijde tolik důležité sledovat, zda vám slouží umělé osvětlení nebo přirozené denní světlo. Je však pravdou, že druhé zmíněné ovlivňuje například náladu a životní pochody člověka, podporuje schopnosti učení, stimuluje produkování serotoninu, což vede k většímu pocitu štěstí. Vliv denního světla se projevuje také u výkonnosti a reakcí na podněty. Neosvětlitelné prostory doslova rozzáří světlovod, který se skládá ze skleněné křišťálové kopule, odrazné vrstvy z ryzího stříbra a ze skleněného rozptylovače světla. Výrobce světlovodů se zaměřuje na tubusové a křišťálové modely. Ojedinělé schopnosti a originální příslušenství obstarají fungování na velice dlouhou dobu, zároveň bez vytékání a kondenzace vody, také bez ztrát tepla v zimním období, v létě bez přetěžování klimatizace a zahřívání místností.

Nejideálnější místa pro instalaci světlovodů

Umístění zrealizujte všude, kde vám vadí příliš tmavé prostory. Tubusové střešní světlovody přivádějí zdravé světlo do interiérů, křišťálové zajistí dostatek světla tam, kde jsou okna příliš daleko. Nejčastěji se jedná o chodby a schodiště, kde se hodně svítí elektřinou. Vaše podlahy a dveře uvidíte v celé své designově propracované kráse, stačí přívod denního světla. K výhodám patří, že ušetříte za elektřinu, jestliže dost zapomínáte zhasínat. Dalším problémem jsou koupelny a toalety. Zde hlavně ženy potřebují výborné osvětlení, aby výrazné nalíčení dopadlo naprosto ideálně a venku nevypadalo úplně jinak než před zrcadlem. Skutečně si myslíte, že vám žárovky používané delší dobu nijak neuškodí? Nezapomeňte tedy ani na ochranu očí v dětských pokojích nebo v kuchyni při vaření.