světlovody

Světlovod přivede světlo kamkoliv

Nedostatek světla v některých místech komerčních prostor bývá problém, zvláště pokud tam pracují lidé nebo je potřeba zajistit rostlinám prosvětlení. Dříve něco nemyslitelného je dnes samozřejmostí, stačí jen zvolit vhodné řešení. Těch je na trhu hned několik, ovšem pouze osvědčené a certifikované značky nabízí špičkové světlovody s jasným cílem dostat světlo kamkoliv. Navíc díky světlovodům získá interiér přirozené denní světlo, a to opravdu v jakékoliv místnosti. Světlovody jsou navrženy s reflexními a optickými prvky, což podporuje také nadčasový design samotného světlovodu.

Vybírejte podle typu umístění

Světlovody nemusí být umístěny pouze na střeše, jak jste byli doposud zvyklí, existují též světlovody do stěny fasády, jež pomocí tubusu přivádějí do tmavých míst posbírané sluneční světlo. Klíčovou částí pro světlovod je plastová či skleněná kopule vyrobená z odolných materiálů, jež nijak neupravují barevnost či přirozenost světla. Zejména u průmyslových prostor a hal jsou velmi oblíbené a žádané střešní světlovody. Jejich instalaci provede kvalifikovaná společnost, ta vám také poradí, jaký model či varianta provedení je pro vaše potřeby optimální. Světlovody mají vždy společného jmenovatele – jsou navrženy tak, aby posbíraly světlo za každé denní doby. Podle kvality dnes smíte volit světlovody na osm i deset let, najdou se však třeba modely s životností padesát let!

Kdo chce kvalitu, připlatí si

Víte, jaký mají světlovody ceník? Kdo hledá dočasné řešení, zaplatí pár tisíc a může si být jistý, že mu světlovod vydrží do deseti let. Po čase se ovšem může objevit třeba na podlaze voda, která proteče skrze montovaný světlovod. Kdo hledá dlouhodobou a vysoce funkční a kvalitní alternativu, sice zaplatí o pár tisíc více, ale ve výsledku při dlouhé životnosti a rozpočítání na roky vlastně značně ušetří.