markýzy

Stín na míru vašeho domova

Většina lidí chce dům s terasou orientovanou na jižní nebo západní stranu. Pozemkům na severní stráni se převážně vyhýbáme. Každý z nás chce mít ten nejlepší přístup ke slunci, aby mohl mít pěkně vyhřátý bazén anebo tu nejlepší úrodu na zahrádce. Bohužel na delší posezení už prudké sluneční záření moc dobré není. Vytvořte si svůj vlastní stín dle vašich potřeb pomocí stínící techniky. Podíváme se společně na ty nejlevnější, nejoblíbenější a nejpraktičtější.

Nepostradatelné žaluzie

Tento způsob zatemnění patří mezi ty levnější. Můžete vybírat ze dvou variant, venkovní a vnitřní. Jejich účinek je ovšem omezen pouze na prostředí vně domu či bytu. Venkovní vám poskytnou maximální pro vás potřebný stín, a dokonce ovlivní teplotu v budově. Vnitřní žaluzie se staly našim nejlepším přítelem především pro svou cenu. Dá se říct, že si je automaticky pořizujeme spíš pro vytvoření soukromí.

Podobným typem stínění jsou rolety. Opět se dají instalovat venkovní nebo vnitřní. Venkovní rolety mají funkci i bezpečnostní. Chrání vás nejen před nepřízní počasí, ale i před zloději. Vnitřní rolety jsou velice vkusným doplňkem vašeho interiéru.

Milovaná pergola

Když se řekne pergola, lidé si vybaví místo na zahradě obklíčené dřevěnou konstrukcí. Asi vás při této vzpomínce napadne, že už pergoly nejsou moc trendy. Omyl. Pravda je, že jsou stále v kurzu. Dostaly nový kabát. Dřevo nahradily jiné materiály. Konstrukce můžou být nosné a nemusí. Pergola může navazovat na váš dům a nahradit vám tak chybějící terasu. Je to skvělá ochrana před UV zářením i před deštěm. A když ji doplníte o pnoucí rostliny, budete si připadat jako v ráji.

To nejlepší nakonec!

Podle mě top řešením pro venkovní stínění je markýza. Lidé s ní nemají ještě tolik zkušeností, převážně se s ní můžete setkat spíš na zahrádkách restaurací. Ale když jí dáte šanci, budete velmi spokojeni.

Její nesporná výhoda je v tom, že vaší terase dopřeje stín, jen když ho budete potřebovat. Jednoduché ovládání vám umožní markýzu zasunout a vysunout podle vašeho přání. Je cenově dostupná, hodí se perfektně i na balkón. Kromě klasického provedení se vyrábí i boční markýza, která navíc dokáže zakrýt rušivé prvky ve vašem okolí.