vodovodní filtry

Šetřete přírodu i svou peněženku díky vodovodním filtrům

Hledáte způsob, jak nahradit balenou vodu ve vaší domácnosti? Ekologičtější a také ekonomičtější řešení nabízí vodovodní filtry, které se těší vzrůstající oblibě. Pojďme se na jejich výhody podívat trochu blíže!

Ohleduplné k přírodě

Konzumace filtrované vody je k životnímu prostředí mnohem ohleduplnější. Problémem jsou totiž plastové lahve, jejichž spotřeba neustále raketově stoupá. Někdy samozřejmě není zbytí a je nutné sáhnout po vodě v láhvi, ale proč z toho dělat pravidlo? Také je vhodné uvědomit si, že balená voda nemusí být vždy tak kvalitní, jak by se mohlo zdát. Špatné skladování se na její kvalitě totiž může negativně podepsat, přičemž není způsob, jak to zjistit.

Šetrné k peněžence

Filtrování vody je praktické i z ekonomického hlediska. Neustálé kupování balené vody je finančně nákladné, zejména v početnějších rodinách. Je tedy zřejmé, že investice do kvalitního vodovodního filtru má velmi rychlou návratnost.

Za málo peněz hodně muziky

Moderní vodovodní filtry jsou velmi účinné, neboť z vody odstraní řadu nebezpečných látek. Jedná se zejména o ropné látky, aromatické uhlovodíky, organické sloučeniny chloru, chemikálie používané v zemědělství, ale také saponáty apod. Výsledkem je kvalitní, čistá voda, která má navíc lepší chuť, bez nepříjemného zápachu či zákalu. Vodovodní filtr lze navíc doplnit o desinfekční člen, díky kterému není nutná chlorace studní.

Bojíte se však, že přijdete o cenné minerální látky? Takové obavy rozhodně nejsou na místě, neboť ty v kohoutkové vodě i po jejím přefiltrování zůstanou zachovány.

Více se o moderních vodovodních filtrech dozvíte v e-shopu Přístroje pro zdraví, kde najdete například také vločkovače, odšťavňovače, sušičky ovoce a podobně.

Dáte také šanci filtrované vodě?