kvalitní ručníky

Ručníky nevybírejte pouze podle vzhledu

Tím prvním, co na ručníku či osušce uvidíme, je jejich celkový vzhled. Díky tomu zvážíme, zda se hodí do naší koupelny. Neměl by to být ale jediný faktor, který před koupením zvážíte. Důležité je také to, jak bude ručník savý, jak dlouho vydrží, kolikrát jej můžete vyprat. Z tohoto důvodu se vyplatí investovat do vysoce kvalitních materiálů. Pak si můžete být jisti, že kvalitní ručníky a osušky budou mít přesně ty vlastnosti, které od nich považujeme.

Bavlna je nejoblíbenější materiál

Ideální je vybrat takový ručník, který bude odpovídat dekoru vaší koupelny. Musí mít ale také dobrou savost, tloušťku. A přesně toto splňuje bavlna, která je z materiálů, které se na ručnících používají nejoblíbenější. Před koupí si zkontroluje, zda je ručník vyroben ze stoprocentní bavlny, protože někteří výrobci označují jako bavlněný ručník i ten, který obsahuje jiný materiál. Bavlněné ručníky jsou nejen savé, ale také dokonale absorbují vodu.

Egyptská bavlna slibuje luxusní ručníky

Pokud toužíte po něčem trochu luxusnějším, můžete investovat do egyptské bavlny. Ta se liší tím, že je o něco silnější než klasické bavlna, a má také vyšší lesk. Díky tomu ručníky vypadají luxusně a vkusně. Egyptská bavlna dostala své jméno podle toho, že roste pouze v Egyptě v deltě Nilu. Její sezóna je delší, než sezóna klasické bavlny a také se může pochlubit vyšší kvalitou. Ručníky ze stoprocentní egyptské bavlny vysoké gramáže jsou luxusním předmětem.

Syntetické tkaniny

Ručníky, které obsahují kromě bavlny i syntetické tkaniny, budou zřejmě levnější. Jejich nevýhodou je ale snížená schopnost absorpce vody. Voda se po ručníku spíše šíří, než aby byla absorbována. Těmto produktům je lepší se raději vyhnout. A to i přesto, že ručník může vypadat tlustě a příjemně.

Bambusová vlákna

Velmi kvalitní jsou ručníky se směsí bambusových vláken. Jsou to moderní materiály, měkké, příjemné na dotek, antibakteriální. Jsou savé a rychle schnou.