jak prodat byt

Protože s Realityno.cz prodáte nemovitost ještě výhodněji

Přemýšlíte o tom, jak prodat byt nebo dům za co nejlepší cenu, rychle a pohodlně? V současnosti existuje takřka nepřeberné množství různých realitních makléřů a webů, jejichž kvalita i spolehlivost je samozřejmě různá. Mezi těmi, které se těší oblíbenosti je web Realitiny.cz. V čem spočívají základy jeho velké oblíbenosti mezi klienty?

Využití spolehlivé realitky se prodejcům vyplatí

Dnes se lze často setkat s argumentací, že dům je přeci možné prodat i bez realitky, protože všude na internetu je dostupné nepřeberné množství informací, jakým způsobem lze postupovat. Prodejce by si však měl uvědomit, že se mu nikdy nemůže podařit získat takový objem zkušeností, jaký má makléř, který se v tomto oboru pohybuje většinu svého života. Výzkumy ukazují, že prodejce sice prodejem bez realitky ušetří zhruba 5 % její provize, ale na druhou stranu se připraví o 9 % z prodejní ceny.

Prodej nemovitosti by měl být spojen s minimem starostí

Pokud se člověk rozhodne prodávat svoji nemovitost prostřednictvím profesionálního realitního makléře, nemusí se navíc bát žádných zbytečných starostí. Pomocí jednoduchého formuláře na webu zašle své kontakty, a realitní makléř se s ním brzy spojí a probere s ním vše potřebné, především termín a místo první konzultační schůzky. Po vypracování detailní strategie k rychlému a výhodnému prodeji zajistí vše potřebné, přičemž o uskutečněných krocích klienta informuje. Samozřejmostí je i podávání pravidelných hlášení o projevení zájmu o danou nemovitost. Služba je k dispozici klientům v rámci celé České republiky. Stejně tak ve všech lokalitách propaguje nemovitosti, o jejichž prodej se stará.

Největší přednosti prodeje s Realityno.cz

S podobnými nabídkami na rychlý nebo nejlepší prodej nemovitosti je možné se setkat i u řady konkurenčních webů. V čem je Realityno.cz odlišné a výhodnější? V první řadě je to skutečnost, že zásluhou svého dobrého postavení v oboru již dnes disponují značným množstvím prověřených kupujících s hotovostí nebo už podepsaným hotovostním úvěrem. Nemají také problém ověřit si bonitu vážných zájemců, kterým jejich hypoteční specialista dokáže spočítat hypotéku a dopředu ví, jestli zájemci dosáhnou na prodejní cenu. Web se rovněž může chlubit pořádáním online aukcí, v jejichž průběhu tito lidé přihazují k ceně, což může cenu nemovitosti někdy i velmi nečekaně navýšit.

Online aukce může cenu nemovitosti navýšit

Lákavou novinkou je zprovoznění portálu na aukce nemovitostí, kde mají skuteční zájemci příležitost navýšit cenu nemovitosti podle svého zájmu a možností. Cena je tedy přehledně navyšována pomocí online příhozů během konání aukce. Je samozřejmé, že právě zde se vyplácí kladený důraz na bonitu případných zájemců. Prodávající mohou sledovat průběh aukce online, protože k tomu postačí jen prohlížeč na počítači nebo chytrém mobilním telefonu.

Zdařilá a pečlivá prezentace nemovitosti zajistí zájemce

V dnešní konkurenci zkrátka není možné jen zadat odbytou informaci o nové nabídce nemovitosti na svůj web a čekat, co se bude dít. Z toho důvodu realitní makléři Realityno.cz vytváří profesionální prezentace, špičková videa, fotografií i 3D prohlídky, jejichž zásluhou získá zájemce naprosto přesnou představu o tom, jestli se jedná o nemovitost, kterou hledá. Makléři si ale zajistí i potřebné informace o nemovitosti, a to nejen ty, na které se ptají zájemci během prohlídek.

Prověřený zájemce zvyšuje efektivitu prodeje

V dnešní době není až takovým problémem sehnat dostatečné množství zájemců o koupi nemovitosti, kteří neváhají slíbit hory doly. Potíže však nastávají ve chvíli, kdy má dojít k podpisu rezervační smlouvy a následně i kupní smlouvy. Z toho důvodu je nedocenitelným pokladem existence portfolia prověřených zájemců, kteří skutečně mají dostatečnou hotovost nebo schválenou hypotéku.

Cena nemovitosti by měla odpovídat realitě

Není třeba pochybovat o tom, že značný problém při prodeji nemovitosti často představuje určení její přesné tržní ceny. Existují prodávající, kteří svoji nemovitost podhodnotí, čímž se zbytečně ošidí. Na druhou stranu je i značné množství lidí, jejichž představy o ceně jejich nemovitosti jsou značně nadsazené, což ji v konečném důsledku učiní takřka neprodejnou. Právě proto je realitní makléř tím, kdo dokáže určit reálnou cenu nemovitosti, což značně navyšuje nejen naději, že se její prodej skutečně uskuteční, ale současně se jedná o nejlepší předpoklad toho, aby byly spokojeny všechny strany, které se budou na obchodu podílet. Nemluvě o možnosti navýšit cenu v online aukci.

Skryté náklady nemají v solidní realitní kanceláři místo

Realityno.cz je zcela transparentní službou. Nemusíte se obávat, že byste zaplatili ještě před podpisem kupní smlouvy sebemenší částku za focení, inzerci nebo propagaci, což jinde nebývá úplným pravidlem. Vždy hradíte jen domluvenou výši provize z prodejní ceny. Navíc tu existuje i lákavá vidina získání dalších peněz, pokud by se našlo více zájemců a nemovitost byla vydražena v internetové aukci. Za veškeré služby k tomu platí kupující, protože provize se řeší navýšením kupní ceny, což je pro prodejce velmi příznivé řešení. Když se nemovitost nepodaří prodat podle reálných možností, žádné náklady mu nejsou účtovány.

Prodejem nemovitosti služby kvalitního realitního makléře nekončí

Služby Realityno.cz rozhodně nekončí tím, že seženou vhodného zájemce, zajistí prodej, a dál se již o nic nestarají. Zajišťují totiž kompletní právní servis a konzultace, asistují při prodeji a převodu nemovitostí, práv i povinností. Klienti, kteří nedisponují dostatkem času a zkušeností, se tak nemusí obávat, že se v právních záležitostech ztratí.