Profesionální chemické čistění a voskování podlah
Podlahy jsou důležitou součástí interiérů, aby stále vypadaly dobře a aby neztratily požadované vlastnosti, zaslouží si jednou za čas i pořádnou péči, a to takovou, kterou jim neposkytne ani mop, ani vysavač. Dopřejte svým podlahám jednou za čas profesionální chemické čištění a voskování.
Kdy je čas na důkladnější péči
Nejvyšší čas na důkladnější péči o podlahy jistě poznáte sami. Po pomoci profesionálů byste měli volat v okamžiku, kdy na své podlaze zaregistrujete znaky silného opotřebování, nebo špínu, která nelze odstranit běžným mytím podlahy. Potřebné hloubkové čištění je náročné zejména na stroje, které nejsou běžnou součástí vybavení domácnosti. Nezbývá než zavolat profesionály. V žádném z větších okresních městech není problém odbornou firmu, která se specializuje na renovaci podlah, najít.
Průměrně by k takovémuto kroku mělo dojít jedenkrát za rok, avšak v závislosti na využívání podlahy. Podlahy rodinných domů jsou mnohem více náchylnější k opotřebení na rozdíl od podlah v bytech.
Jak vzniká opotřebení
Podlaha podléhá mechanickému opotřebení, které vznikne přirozeně jejím užíváním, zejména tedy chůzí po ní. Tím dochází k narušení povrchového materiálu a vznikají tzv. podlahopóry, do nichž se dostává špína, kterou nelze běžnými, domácími metodami odstranit.
Nejprve hloubkové čištění
Pokud dojde k opotřebení u podlah typu marmolea, linolea či u podlah z PVC, nejprve musí proběhnout hloubkové čistění. Aby čistota a funkčnost podlah vydržela co nejdéle, je následným krokem proces voskování neboli polymerizace.
Profesionální úklidové služby v Praze mají k dispozici moderní vybavení, které šetří čas i peníze.
Na povrch podlahové krytiny je nanesen speciální chemický přípravek, který má čistící funkci. Poté se použije stroj s hrubým kartáčem, který vpraví přípravek i do téměř nepřístupných míst a skulin jako jsou například zmíněné nežádoucí póry. Následně se přípravek společně s nachytanými nečistotami vysaje dalším speciálním přístrojem zvaným extraktor.
Poté proces voskování
Během voskování se speciální polymerový vosk nanese v několika vrstvách na zmíněné voděodolné podlahové krytiny, na nichž posléze vytvoří jakousi ochrannou vrstvu. Ta uzavře veškeré nežádoucí spáry a nedovolí tak nečistotám, aby se v podlaze usazovaly. Po voskování podlahy byste měli používat speciální čisticí prostředky, aby nedošlo k poškození polymerové vrstvy.
Výhody navoskované podlahy
Chemicky vyčištěná a navoskovaná podlaha má několik výhod. Můžeme například jmenovat:
- delší životnost
- nepropouští nečistoty
- méně klouže
- dodává podlaze lepší vzhled
Pokud si dokážete sehnat ten správný typ vosku, můžete se do jeho nanášení pustit i sami a ušetřit. Buďte však obezřetní, jelikož musíte vosk rozmazat po podlaze souměrně, jinak by se vám mohlo stát, že podlaha nebude mít všude stejný barevný odstín. Rovněž dávejte pozor u rohů, vosk způsobuje mastné fleky na stěnách a velice špatně se odstraňují.