výkup nemovitosti

Proč prodat svou nemovitost právě nyní?

Podle mnoha analytiků je nyní ta nejlepší doba na to, abyste prodali svou nemovitost. I když se to nyní jeví jako nepravděpodobné, očekává se, že ceny nemovitostí půjdou strmě dolů. Ekonomická krize se totiž projevuje vždy s mírným zpožděním (jak ostatně ukázaly krize v minulých letech) a vždy jsou nemovitosti těmi, jež jsou rázně zasaženy. Proto neváhejte a kývněte na výkup nemovitosti

Zrušení daně z nabytí nemovitosti

Do vínku vám hraje také fakt, že se zrušila daň z nabytí nemovitostí. Velké změny nastaly v roce 2014, kdy došlo ke zrušení daně z převodu nemovitosti a dědické daně. Letos na jaře navíc vešla v platnost změna, která osvobozuje kupující od tzv. daně z nabytí nemovitosti. Do té doby musel nový vlastník odvádět 4 % z kupní ceny, což některé z nich mohlo od jejich rozhodnutí odrazovat. 

Nyní může jít o několik set tisíc, které kupující ušetří, protože při nákupu nemovitosti hraje důležitou roli každé procento. V minulosti sice existovalo pár výjimek, z nichž nejzásadnější bylo vyhnutí se placení této daně, pokud se jednalo o první bydlení v novostavbě (domě či bytě), nicméně momentální osvobození se týká bezvýhradně všech nemovitostí. Všechny výše zmiňované reformy jednak ušetří peníze kupujícímu, jednak zvyšují šanci na prodej původnímu vlastníkovi. Možná byste se divili, jak významným faktorem je zrušení daně z nabytí nemovitosti pro obě zúčastněné strany.

Proč prodávat nemovitost v zimě?

Pokud se nyní nemůžete rozhodnout, nechte prodej nemovitosti až na podzim a zpříjemněte si získanou sumou vánoční svátky. Hodnota vaší nemovitosti, kterou nabízíte k prodeji v zimním období může stoupnout na ceně hned z několika důvodů. Obecně bývá trh přesycen nabídkami zejména na jaře a v letních měsících, přičemž s nižší nabídkou automaticky máte větší šanci na prodej, přestože o něco zvýšíte cenu. Kupuje-li někdo nemovitost v zimě, zpravidla jde o seriózního kupce, který potřebuje rychle bydlet, proto neodkládá tuto povinnost až na období po svátcích.