kámen

Přírodní kámen do interiérů a exteriérů

Přírodní materiály mají své specifické vlastnosti, díky jakým jsou vždy vyhledávané k ozdobení interiérových a exteriérových ploch. Prodej přírodního kamene zahrnuje štípané i řezané varianty, vybírat můžete nepravidelné i pravidelné tvary. 

Moderní kamenné obklady

Přírodní obkladový kámen vytvoří vždy jedinečnou atmosféru, přitom nemusíte vsadit na obložení velkých ploch, někdy stačí tímto způsobem ozdobit pás na zdi, sloupek nebo parapet. Kamenné obklady snadno aplikujete pomocí malt pro pokládku, lepidel a spárovacích hmot. Hodí se rovněž přípravky na čištění, impregnaci a udržování přírodního kamene. K výhodám rozhodně patří snadná instalace a vysoká odolnost. Kámen se nemění, což je velkým plusem. Stačí několik kusů a ihned se místo vzhledově vylepší. Celkem často můžete spatřit krby a kamna obložená právě kamenem. Výjimkou nejsou ani venkovní plochy, kdy se používají skalní stěny a lámané skály. 

Venkovní plochy s kamenem

Moderní zahrada nejčastěji splňuje představu oázy klidu. Krása se vytváří pomocí nejrůznějších prvků, kde jistě nechybí ani kameny do zahrady v mnoha provedeních. Všimnout si můžete kamenů hlavně na skalkách, kde vytváří harmonii společně se skalničkami a jinými rostlinami. Vyzkoušejte nepravidelné tvary kamenů okolo záhonů, příjezdových cest a jako doplněk cestiček, které povedou do altánu, pod pergolu nebo dalšího venkovního posezení. Kameny na zahradu vytvoří pěknou trasu mezi stromy, záhony, travními plochami a jezírky. Pokud máte bohatou fantazii, vytvoříte si pestré mozaiky a jednoduché plácky proměníte na zajímavá zákoutí. Kamenná dlažba z kvalitního materiálu je další volbou pro vaše pochůzky kolem domu. Vypadá výborně u bazénů a jezírek, ke kterým si pořídíte také schodnice a bazénové lemy. Mimořádně odolné jsou dlažební kostky, které umožnují poskládání do různých tvarů.