pojištění bytu a domácnosti

Požár nebo vandalismus? Zkontrolujte si pojistku, abyste byli kryti pro nenadálé události!

Víte, jaké škody kryje vaše majetkové pojištění? Podle průzkumu si lidé před podpisem smlouvy neověří, co jejich pojistka kryje a na co mají v případě škody nárok. Často ani nevědí, na koho se mají při nenadálé události obrátit. Tyto neznalosti však mohou vést k velkým finančním ztrátám. Vhodné je proto podrobně přečíst smlouvy, obchodní podmínky a pojistku pravidelně kontrolovat a aktualizovat. Ideální je mít sjednanou takovou, která kryje veškerá základní rizika již v základu a nabízí i krytí nadstandardních rizik v ceně. 

Komplexní pojištění ušetří čas i peníze

Existují různé druhy majetkových pojištění. Mezi základní patří pojištění bytu a domácnosti, případně nemovitosti, pojištění prodloužené záruky nebo pojištění nahodilého poškození a odcizení, to se týká hlavně elektroniky, ale pojistit lze takto i drahé dioptrické brýle. U nemovitostí je vhodnější volit variantu komplexní, která zahrnuje oba pojistné produkty, výhodou tohoto pojištění je možnost sjednání pouze na základě plochy bytu nebo domu. U pojišťovny ERGO se navíc vyhnete riziku podpojištění, protože se pojistka sjednává paušálně ve výši sjednané pojistné částky.

pojištění bytu a domácnosti

Sjednejte online

Pojištění lze jednoduše sjednat online, stačí vyplnit řádně veškeré údaje do webového formuláře. Zde také naleznete kalkulačku pro pojištění domácnosti s vyčíslením částky za roční pojištění. Kromě toho si při sjednávání pozorně přečtěte nejen vyplňované informace, ale dejte si práci i s přečtením obchodních podmínek. V rámci pojistky máte základní i některá katastrofická rizika v ceně, mezi ta patří rozbití skla z jakékoli příčiny, zkrat na elektromotorech nebo pojištění elektroniky bez limitu. 

Při potížích pomůže nonstop asistenční služba

A co dělat při nenadálých událostech? Asistenční linka pomůže nejen s hlášením škodné události, ale je nápomocná také při zajištění zámečníka, sklenáře nebo truhláře při vzniklé škodné události. Funguje nonstop a obrátit se na ní můžete v případě nouze nebo při havarijním stavu, kdy si nemůžete pomoci vlastními silami. Obdobně zabezpečí nouzové instalatérské, plynařské nebo elektrotechnické práce nebo zajistí čištění potrubí při ucpání potrubního systému.