Potřebujete lešení? Řešením je pronájem

Možná právě rozjíždíte stavební firmu a možná při té příležitosti také zvažujete nákup lešení. My se vám v našem článku pokusíme nákup takříkajíc rozmluvit a přesvědčit vás k jeho pronájmu. Nákup lešení totiž představuje, co si budeme povídat, nezanedbatelnou položku ve vašem firemním rozpočtu a je nemalou investicí, kterou byste mohli využít jinak a možná efektivněji.

Jaké lešení potřebujete?

To je první ze tří velmi zásadních otázek. Každá práce ve výškách si totiž žádá svoji techniku a vlastní řešení. Zatímco v jednom případě budete potřebovat klasické fasádní lešení, může vám být v tom druhém k ničemu, protože si budou podmínky žádat lešení modulové nebo bednění. Pokud jste si jisti, že jedna nebo druhá alternativa představuje přesně to, co potřebujete, naplno ji využijete a je v podstatě tím jediným, co vám chybí k podnikatelskému štěstí, neváhejte. Prodej lešení, respektive jeho koupě, je v této situaci dobrou volbou. Pokud se ale zákazníci, typy zakázek i požadavky na vybavení mění, je lepší alternativou pronájem, který vám zajistí, že klientovi nabídnete vždy takové řešení, jaké zrovna potřebuje.

Jak často lešení používáte?

To je druhá z podstatných otázek. Jak už bylo řečeno, lešení není levná záležitost. Spočítali jste si to dobře, budete jej používat tak často, aby se vám investice do něj vyplatila a především vrátila? Při jeho využívání na denní bázi je jeho nákup řešením. V případě jeho využití pouze několikrát do roka je pronájem lešení opět výhodnější variantou.

Máte lešení kde uskladnit?

To je poslední, ale neméně důležitá základní otázka. Jakmile lešení složíte a aktuálně pro něj nemáte využití, je nutné jej někam uložit. Takové lešení, ať už se jedná o jakýkoliv typ, ale rozhodně není nic jednoduše skladného a žádá si svůj prostor. Pokud nemáte dostatek vymezeného prostoru ve skladech, může se vám stát, že si prostory na uskladnění budete muset pronajmout – to ale samozřejmě není levná záležitost. Výhodou pronájmu je  fakt, že jakmile lešení nepotřebujete, např. po sezóně, jednoduše jej složíte a vrátíte pronajímateli. Výraznou výhodou je také placení pronájmu pouze v měsících, kdy lešení používáte.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.