zdroj: shutterstock.com

Pořízení nábytku na míru se vyplatí

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Při výběru nového nábytku většina z vás obvykle zamíří do velkoobchodů. Zejména kvůli nízkým cenám, za které se zde dají pořídit celé nábytkové sestavy. Je zde ale zásadní problém v tom, že takovýto nábytek je vyráběn sériově, takže není příliš originální.

Pokud domů chcete skutečně vybavení, které nemá nikdo jiný, kontaktujte raději firmu, která vám vyrobí nábytek na míru.

Nábytek na míru se rozhodně vyplatí pořídit. Když už ne kvůli ceně, která přeci jen může být v porovnání se sériově vyráběnými produkty vyšší, tak z jiných, neméně podstatných důvodů. Cena by ostatně při nákupu nábytku neměla být vždy na prvním místě. Svoji roli musí hrát kvalita materiálu a také rozměry či možnosti využití.

Nábytek na míru vám firma vytvoří dle vašich představ

Právě z hlediska materiálů je vhodné investovat do nábytku, který vám specializované firmy vytvoří na zakázku. Sami si totiž můžete určit, zda bude vyroben ze dřeva, lamina či jiných druhů materiálu. Stejně tak v rámci objednávky uvedete, jaké má mít barevné provedení.

V neposlední řadě si pak kupříkladu při objednávce skříně zvolíte, jak bude vypadat její vnitřní členění. Tedy zejména to, jaký bude počet a rozmístění poliček, přihrádek a zásuvek. Taková skříň či komoda na míru pak najde mnohem efektivnější využití podle toho, v jaké místnosti budete tento typ nábytku využívat.

Lépe zapadne do interiéru vaší domácnosti

Svoji roli hraje také možnost ovlivnit parametry nábytku na míru. V rámci objednávky obvykle dochází k zaměření prostoru, v němž bude daný produkt následně umístěn. Na míru se vyrábějí kupříkladu populární vestavěné skříně, ale také například kuchyňské linky, jídelní stoly a komody.

Nábytek na míru díky výše uvedenému oceníte i v tom, že vám vydrží v domácnosti mnohem déle. Má obvykle delší životnost nežli sériově vyráběné kusy. Snadnější je také případná reklamace nedostatků a vad, které už v rámci objednávky nebo při užívání objevíte.