Plynové kotle Junkers s více než stoletou tradicí

Jestliže jste byli i letos zaskočeni vysokým doplatkem za plyn, možná přišel ten správný čas na výměnu vašeho stávajícího kotle. Jeho provoz je stále více neekonomický a zatěžuje váš rodinný rozpočet zbytečně vysokou položkou. Existují totiž úsporné plynové kotle, s nimiž ušetříte. Pojďme se společně podívat, co nám nabízí poměrně široký sortiment zboží pro plynové vytápění a ohřev vody.

kotle junkersPodle jakých kritérií vybírat nový plynový kotel

Vybíráte-li nový kotel, pravděpodobně zvažujete, od kterého výrobce si ho pořídit. Možná jistým vodítkem může být i to, jak dlouho je konkrétní výrobce na trhu. Chcete-li léty odzkoušenou kvalitu, pak volte produkty kotle Junkers. Tato značka funguje již více než 100 let. Za tu dobu vyrobila a prodala velké množství kvalitních kotlů a na trhu ve svém oboru patří mezi lídry. Mezi nejžádanější plynové kotle patří závěsné a kondenzační.

Historie firmy Junkers

Za úspěchem kotlů Junkers stojí původně koupelnová plynová kamna, která byla na trh uvedena už roku 1896. Ta se stala základem pro průtokový ohřívač. V roce, kdy šel ke dnu Titanic, Hugo Junkers uvedl na trh první plynový kotel, jehož vývoj mu trval necelých dvacet let. Značka Junkers je v současné době součástí společnosti Bosch, do níž patří od roku 1932. Její výrobky patří k nejvyšší kvalitě. Aby firma uspokojila náročné požadavky svých zákazníků, pod značkou Junkers vyrábí plynové kotle a průtokové ohřívače mnoha typů, a to s ohledem na životní prostředí a úsporu financí. Kotle Junkers lze snadno kombinovat s oblíbenými solárními systémy.

Výhody kondenzačních kotlů

Zajímá vás, proč mají kondenzační kotle účinnost až 110 %? Toto neskutečně vysoké číslo je dáno principem jejich provozu, při němž tyto kotle využívají latentní neboli kondenzační teplo, které umožňuje větší plocha výměníku kotle. Vodní páry, které při spalování v kotlu vznikají, tvoří společně s oxidem uhličitým spaliny, nesoucí si v sobě část akumulované tepelné energie. Ta se používá k předehřívání vratné vody. Toto je samozřejmě velmi zjednodušený popis fungování kondenzačního kotle, abyste si uměli udělat určitou představu. Díky této konstrukci patří tyto kotle mezi nejoblíbenější i přes jejich vyšší pořizovací cenu. Vynaložené prostředky se totiž velmi brzy vrátí v podobě nižších nákladů na energii.

Nízkoemisní konvenční kotle

Plynové konvenční kotle jsou rozhodně lepší z hlediska ekologie než ty na pevná paliva. Mívají nízkoemisní hořáky, aby životní prostředí zatěžovaly co nejméně. Jejich provoz a regulaci zajišťuje elektronická řídicí jednotka a k jejich výhodám dále patří zabudované oběhové čerpadlo, expanzní nádoba, pojistný ventil a také to, že tyto kotle si nečiní výrazný nárok na plochu, na níž stojí. Vystačí si poměrně s malým místem.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.