palivové dřevo Praha

Palivové dříví levně nejen v Praze

Lidé si čím dál tím více uvědomují výhody spojené s využíváním palivového dřeva jakožto zdroje tepla. To představuje nejen kvalitní a dobře dostupnou, ale také velmi levnou variantu topení. Existuje hned několik druhů dřevin, které se k tomu účelu dají pořídit a s jejichž výběrem vám poradí odborníci. Dokonale vysušené dřevo je pak zásadním předpokladem pro co nejlepší výhřevnost, a proto se také doporučuje nakoupit jej s dostatečným předstihem a umožnit tak dřevu zbavit se vlhkosti.

Obecně platí, že dříví štípané schne dvakrát rychleji než dříví vcelku. Nemáte-li možnost a prostory k sušení dřeva, můžete si nechat dovézt tvrdé, zcela vysušené a úhledně zabalené dřevo podle vlastního výběru. Mnoho zákazníků nejen z hlavního města využívá rozvozu, kde je palivové dřevo Praha a okolí zdarma, objednat si však můžete z celé republiky, a získat tak za skvělou cenu kvalitní palivo pro svůj krb, kamna či kotel.

Zahřeje na těle i na duši

Každý, kdo alespoň jednou zažil teplo vycházející z praskajícího a voňavého dřeva, jistě potvrdí nesrovnatelný pocit s teplem, které vzniká při využití jiných zdrojů energie. Zahřeje vás také skutečnost, že topení dřevem je ekologicky šetrné, a neškodí tak životnímu prostředí nadměrnými emisemi ze spalování. Palivové dřevo lze využít samozřejmě i jako doplňkový druh energie k elektřině či plynu, které jsou sice pohodlnější pro užívání, ale zato s vyššími náklady na provoz.

Produkty, dostupnost a poradenství

Jak již bylo zmíněno, nabídka je vždy přizpůsobena poptávce klienta. Proto můžete objednávat dříví rovnané, sypané, dle specifikací polena různé tvrdosti i délky. Kromě tradičních smrkových, borovicových či oblíbených dubových polen zaručeně oceníte i širokou nabídku ovocných dřevin vhodných třeba pro uzení. Maso uzené na slivoni, jabloni nebo třešni vyniká specificky nasládlou chutí i vůní. Díky dřevu bude konzumace uzeného masa opravdovým požitkem a to už stojí za zkoušku, nemyslíte?