zdroj: shutterstock.com

Oblíbené modely matrací, které si můžete pořídit do postele

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Jdete-li do obchodu s cílem pořídit si novou matraci do postele, možná vás překvapí, kolik variant vám prodejci nabídnou. Proto je dobré se před nákupem alespoň trochu zorientovat, s čímž vám rádi pomůžeme. Vybrali jsme 5 druhů matrací, u nichž se podíváme na jejich vlastnosti, výhody a nevýhody.

Klasika v podobě pružinové matrace

Pružinové matrace byly ještě před nedávnem vůbec nejoblíbenější. Zejména díky nízké pořizovací ceně, ale i vzhledem k poměrně dobrým vlastnostem. Matrace jsou tvořené pružinami, kterých v jednom kusu může být až 400.

Díky pérování jsou velmi příjemné, navíc se tím také zvyšuje jejich prodyšnost. Nevýhodou je fakt, že se příliš nehodí na polohovací rošty, neboť by mohlo dojít k narušení pružin.

Lamelové matrace

Základem matrací tohoto typu je lamelový rošt. Také z tohoto důvodu se hodí hlavně pro klasické laťkové rošty, u nichž však musí být jen drobné mezery. Lamelové matrace se v současné době příliš nevyužívají, většina lidí dává přednost jiným modelům.

Zdravotní matrace

Pojem zdravotní matrace zcela jasně nedefinuje jeden model. Může se jednat například o matrace vyrobené z líné pěny, BIO pěny, ale i ostatních materiálů.

Pokud narazíte na produkt s označením zdravotní matrace, všímejte si hlavně důvodu, proč tento název nese. Základem by měly být tyto vlastnosti:

  • Antibakteriální úprava
  • Schopnost zamezovat vzniku proleženin
  • Přispívat k lepšímu prokrvení organismu

Kromě toho má mít kvalitní zdravotní matrace i snímatelné potahy, které můžete kdykoliv vyprat. Základem je stoprocentní zdravotní nezávadnost všech použitých materiálů, z nichž je konkrétní produkt vyroben. Obvykle se u zdravotních matrací objevují také certifikáty, které toto označení garantují.

Matrace nejsou nijak zvlášť drahé, dokonce i ty nejkvalitnější lze pořídit poměrně výhodně. Vysledovat na například akce matrace 1+1, kdy za cenu jedné obdržíte druhou zcela zdarma. S takovouto nabídkou přichází například internetový obchod Spisladce.cz