zdroj: sekyragroup.cz

Nové nízkoenergetické byty v Dolních Počernicích právě dokončeny

zdroj: sekyragroup.cz
zdroj: sekyragroup.cz

Bydlet v klidném prostředí, obklopeni zelení a zároveň v blízkosti velkého města se všemi jeho výhodami? Takový sen vám může splnit právě dokončený rezidenční projekt společnosti Sekyra group nízkoenergetických vilových domů v Dolních Počernicích.

Lokalita

Viladomy V Čeňku se nachází vskutku v centru zeleně. Z jedné strany přiléhají k vilové čtvrti Dolních Počernic, v bezprostřední blízkosti se dále nachází zámek se vzrostlým parkem, na nějž navazuje rybník, kolem něhož se nabízí nádherné procházky klidnou přírodou.

Zároveň se nedaleko nachází centrum Dolních Počernic s poštou, bankomaty, knihovnou a dalšími službami. Rodiny s malými dětmi najdou necelých 500 metrů od rezidenčních domů základní školu i soukromou mateřskou školu. Tyto byty v Praze 9 se tak nacházejí v oblasti se zavedenou občanskou vybaveností.

Za sportem se můžete vydat nejen do volné přírody. Využít můžete také nedalekého golfového hřiště či dolnopočernického jezdeckého klubu. Necelých dvacet minut chůze je vzdálena bruslařská dráha v Horních Měcholupech a milovníci jízdy na kole ocení místní cyklostezku. K nákupům i zábavě výborně poslouží centrum na Černém Mostě, které je vzdáleno nejvýše 10 minut jízdy autem.

Doprava

K přepravě do centra Prahy lze využít nejen vlastní auto či mhd. Díky cyklostezce se do Prahy přepravíte také na kole. Například na Prosek se dostanete po půlhodinové projížďce na kole.

Z místní autobusové zastávky se dopravíte na metro trasy B – Černý Most za 10 minut. Přepravu přímo do centra Prahy pomocí mhd zvládnete za 35-40 minut. Autem za necelých 25 minut.

6 nových viladomů v Praze 9, zdroj: zdroj: sekyragroup.cz
6 nových viladomů v Praze 9, zdroj: zdroj: sekyragroup.cz

Projekt V Čeňku

Novostavba v Praze 9 se šesti na sebe navazujícími viladomy se právě dokončuje. Jejich design vychází z funkcionalistické architektury a díky pouhým třem nadzemním podlažím skvěle zapadají do místního prostředí. Menší rozměry rezidenčního bydlení také zajišťují dostatek soukromí všem obyvatelům nového komplexu.

Domy splňují požadavky na nízkoenergetické stavby, proto šetří nejen finance na vytápění bytů, ale také životní prostředí. Vytápění je zajišťováno pomocí plynové kotelny, která je společná vždy pro dva sousedící viladomy.

Byty

V šesti viladomech vznikne 53 bytů v dispozicích především 1+kk a 3+kk. Navíc zde najdete několik bytů 4+kk. Byty 1+kk mají rozlohu od 25 m² až po větší, téměř dvojnásobně veliké, byty 1+kk o rozloze 42 m². Nové byty 3+kk v Praze se také nabízí v různém provedení od 60 m² až po rozlehlejší byty o 90 m². Byty 4+kk se pohybují kolem 80 m².

Ke každému bytu náleží i příjemný prostor k odpočinku na čerstvém vzduchu. K bytům v přízemí náleží příjemné předzahrádky. K bytům 1+kk předzahrádky menších rozměrů, kolem 40 m², k větším bytům potom zahrádky o 150 – 200 m². V prvním a druhém nadzemním podlaží jsou pak vybaveny balkonem nebo terasou.

Byty jsou už nabízeny v prodeji a na většinu z nich je již provedena rezervace. Proto se, v případě zájmu o toto klidné bydlení, nevyplatí dlouho otálet.