zdroj: gorenje.cz

Nová kolekce přístrojů v kuchyni od Phillippe Starcka

zdroj: gorenje.cz
zdroj: gorenje.cz

Značka Gorenje vždy přichází s inovativním zařízením kuchyní. A co se stane, když se Gorenje spojí s předním světovým designérem Phillippem Starckem? Vznikne dokonalá kolekce moderních kuchyňských přístrojů, které učarují opravdu každému.

Čím se vyznačuje nová kolekce spotřebičů Gorenje?

Phillippe Starck je slavný francouzský designér, který proslul především svým příklonem k minimalismu. Phillippe Starck se neomezuje pouze na konkrétní oblast, jeho nápady se promítly do designu interiérů, ale i módy nebo technologií.

Jeho typický minimalismus rozpoznáte i u designu nových kuchyňských spotřebičů. Ty se u nás poprvé objevily v rámci Designbloku 2015. Jednoduché linie v kombinaci s kvalitními materiály, to je základní filozofie nových pomocníků do kuchyně. Díky této kombinaci se nové spotřebiče výtečně hodí nejen do moderních minimalistických interiérů. Ale budou se perfektně vyjímat i v kuchyni zařízené nábytkem z přírodních materiálů.

Minimalistický styl navrhl Philippe Starck, zdroj: gorenje.cz
Minimalistický styl navrhl Philippe Starck, zdroj: gorenje.cz

Všechny spotřebiče nové kolekce mají jednotný design, proto spolu dokonale ladí. Využívají kombinace nerezové oceli a odrazového skla, které téměř připomíná zrcadlo. Skleněné plochy tak v sobě odráží okolní nábytek, což napomáhá optickému zvětšení interiéru i bezproblémovému začlenění spotřebičů do zařízení kuchyně.

Tip: Při zakoupení spotřebiče od Gorenje dostanete praktický dárek zdarma

Velmi originálně působí jediný výrazný prvek, kterým jsou úchytky. Mohutná čtvercová nerezová madla jako jediná vystupují do prostoru nad přímé linie. Jejich jednoduchý tvar však zachovává minimalistický ráz spotřebiče.

Kvalitní materiály, zdroj: gorenje.cz
Kvalitní materiály, zdroj: gorenje.cz

Co nová kolekce nabízí?

Abyste mohli svou kuchyň dokonale sladit, nabízí nová kolekce Gorenje opravdu širokou nabídku kuchyňských spotřebičů. Všechny mají stejný design včetně výrazných madel. A nespojuje je pouze dokonalý vzhled, ale také úsporný provoz a perfektní funkčnost.
V nové nabídce naleznete:

  • indukční desku – jedná se o časově efektivní indukční desku se systémem PowerBoost Supreme pro extra rychlý ohřev, se kterou příprava pokrmů zabere minimum času
  • trouba – perfektní ventilační systém umožňuje péct na pěti úrovních trouby najednou, trouba disponuje dotykově ovládaným displejem s programovatelnými hodinami, dále displej informuje o teplotě v troubě i zvoleném programu
  • vestavná pyrolytická trouba – trouba s dokonalým ventilačním systémem
  • nástěnný odsávač par – čerstvý vzduch v kuchyni vám pomůže udržet časovač i moderní čidlo
  • lednička – kombinovaná lednice s mrazákem se vyznačuje regulací vlhkosti uvnitř lednice i udržováním stále teploty. Prodlouženou čerstvost potravin zajistí inteligentní systém, který simuluje přirozený proces ionizace, v lednici tak vzniká přirozené mikroklima, které udržuje potraviny déle čerstvé
  • přihrádka pro ohřev – určitě se vám již stalo, že jste nedokonale zkoordinovali vaření masa a přílohy, nebo některý člen rodiny nikdy nedorazí na jídlo včas. Zásuvka pro ohřev jídla udržuje pokrmy při teplotě 70°C.
Originální styl Philippe Starck, zdroj: gorenje.cz
Originální styl Philippe Starck, zdroj: gorenje.cz

Všechny výše vyjmenované spotřebiče mají shodný design a dokonale spolu ladí. Ve výčtu však chybí jeden neodmyslitelný kuchyňský pomocník – myčka nádobí. Abyste mohli myčku nádobí sladit s ostatními přístroji, lze zakoupit dekorativní kryt na myčku nádobí. Ten je pojat ve stejném stylu, sestává tedy ze skleněné krycí plochy s mohutným nerezovým úchytem.