kuchyňské dřezy

Nerez se už nenosí, aktuálně vede měď i v kuchyni

Trendy v oblasti bydlení se mění dnes a denně. Je proto dobré se o trendech informovat, a to z toho důvodu, že až budete rekonstruovat nebo modernizovat nějakou místnost v domě, může se vám to hodit. Dnes se velice často rekonstruuje kuchyně, a to zejména taková, která už má pár let za sebou. Lidé se snaží nahradit stávající kuchyni nějakou novou, moderní a nadčasovou. Nabízí se nyní otázka, jakou kuchyni lze za nadčasovou nyní označit.

Dnes jsou oblíbené zejména kontrastní kuchyně, a to konkrétně kuchyně bílé nebo kuchyně černé. Vybírejte si dle toho, jak moc je interiér, kde má kuchyně být, prosvětlený. Pokud do místnosti nejde moc světla, raději zvolte světlou, bílou kuchyňskou línku, kterou mohou doplnit dřevěné světlé prvky (například nábytkové úchytky mohou být ze světlého dřeva). Pokud však máte kuchyni spíše prosvětlenou, nebojte se investovat do tmavé černé kuchyně, kterou doladíte tmavým, masivním dřevem.

To, jakou bude mít kuchyně barvu, je jedna věc, ale věcí druhou je, z čeho budou vyrobeny spotřebiče sídlící v kuchyni.

Nerez se už nenosí

Ještě donedávna platilo, že bílé spotřebiče jsou tabu a že se vyplatí investovat hlavně do nerezových spotřebičů, jelikož ty jsou in a jsou moderní. Nyní je pravdou, že i od nerezových spotřebičů začínají trendy v kuchyních dávat ruce pryč, začínají se nosit spíše měděné spotřebiče, které jsou zatím k dostání ve velmi omezeném množství. To se však jistě brzy změní.

Měď jako trend číslo jedna

Měděné spotřebiče jsou to, co by nemělo v kuchyních chybět – tedy zejména v těch moderních a nadčasových kuchyních. Z mědi ať jsou vyrobené také další součásti kuchyně, jako jsou dřezové baterie nebo třeba kuchyňské dřezy. Doporučujeme investovat hlavně do hlubokých dřezů a do vysokých kuchyňských baterií, tím bude zajištěné praktické umývání nádobí.