Nepodceňte údržbu komínu

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Zanesený komínový průduch, nevyčištěné spalinové cesty a špatná péče o kotel jsou častou příčinou požárů rodinných domů. Jako majitelé tak musíte myslet na to, že je třeba si pravidelně zvát kominíka, který provede patřičnou údržbu a revizi.

Kominík v Plzni má spoustu práce. Vzhledem k tomu, že toto řemeslo bylo ještě před několika lety doslova na vymření, je celkový počet certifikovaných kominíků stále hluboko pod optimálním stavem. A vzhledem k tomu, že v roce 2011 došlo ke změně zákona, kdy byla uložena majitelům povinnost pravidelné údržby komínů, kominíci stěží stíhají zvládat objednávky. Proto je dobré si služby kominictví v Plzni zajistit s dostatečným předstihem. Nečekejte, že za vámi přijde kominík v den, kdy mu zavoláte. To je dnes spíše výjimkou.

Vaše povinnosti při údržbě komínu

Údržba komína je z vaší strany poměrně jednoduchá. Stačí si alespoň jedenkrát do roka pozvat kominíka, který zkontroluje spalinové cesty. V rámci revize pak zjistí, zda komín nemá nějaké technické nedostatky a nebude zapotřebí jeho oprava.

Komíny na tuhá paliva se zanáší mnohem snáze, pravidelně je kontrolujte a vymetejte.

Důležitou roli hraje i to, jakým způsobem vytápíte. Pokud doma například používáte kotel na tuhá paliva a topíte dřevem, je nutné, aby dřevo bylo dostatečně proschlé. Je-li totiž vlhké, vzniká mnohem více sazí, které komín zanášejí. Tím se pak zvyšuje riziko, že dojde k jeho ucpání, což může v nejhorším případě vyústit v zahoření. Vlhké dřevo ostatně není vhodné ani z toho důvodu, že špatně hoří. Spotřebujete pak daleko větší množství paliva, abyste v domácnosti udrželi potřebný tepelný komfort.

Kontakt na kominíka v Plzni

Firma Zdeněk Hacaperka působí nejen v Plzni a okolí, má svoji pobočku také v Karlovarském kraji, viz Kominictví Karlovy Vary. Služby firmy si můžete objednat přímo přes její web, případně také na telefonním číslem 603411626.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.