Není sofa jako sofa

Když se řekne sofa, představím si něco jako kanape, ale s opěrátkem na jedné straně, podobné těm, co mají psychoterapeuti ve filmech ve svých ordinacích. Jak si ho představujete vy? A jste si jisti, že je vaše představa o sofa správná? Jak to tedy doopravdy je a co máte v obývacím pokoji? Gauč nebo sofa?

Sedací souprava pro celou rodinu

Nebudu vás dlouho napínat a prozradím vám, jaký je mezi nimi rozdíl. Většina z vás už asi tuší, že žádný, a máte samozřejmě pravdu. Sedací soupravy mění svůj tvar i velikost bez ohledu na to, jestli jim říkáme gauč, sofa, kanape, sedačka či otoman. Gauč údajně vymysleli Arabové a sloužil jako trůn vládcům. V dnešní době tak ovšem nazýváme rozlehlé i malé, rohové, stylové a rozkládací sedačky s úložným prostorem, bez kterých bychom si nedokázali představit naše obývací pokoje, pracovny, klubovny ani společenské místnosti. Velice oblíbená je varianta sedací soupravy 3+2+1, která je složena z třímístné i dvoumístné pohovky a křesla. Poskytuje pohodlný prostor k sezení početnější skupině. Její nevýhoda je, že zabírá velkou část pokoje.

Zařiďte si luxusní obývací pokoj

Ke komfortu a pohodlí patří samozřejmě i mnoho maličkostí, jsou jimi především hezké, oku lahodící věci. Někdo si potrpí na starožitnosti, jiný rád modernu a dalšímu dělá dobře pohled na akvárium plné ryb. Všechno do sebe ale musí zapadat a ladit k sobě, a to včetně materiálu potahu vaší sedačky i luxusní obývací stěny. Vytvořit jednotný celek, kde každá věc má své nepostradatelné místo a zároveň vám neschází úložný prostor, je nelehký úkol. Nechte se inspirovat například v internetovém obchodě s nábytkem Lumax. V jejich nabídce najdete kromě stěn v celku i stěny, jež je možné složit podle potřeby. Jednotlivé police a skříňky zakoupíte zvlášť, s takovým interiérem si můžete více hrát, přetvářet ho podle nálady. Nebojte se být kreativní.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.