Dražba nemovitostí

Nemovitost za výhodnější cenu

Rádi byste konečně bydleli ve vysněném domě, hledáte pozemek s lukrativní adresou či snad vás láká podnikání, jenže vám chybí komerční prostory? Jedním z možných řešení, pokud nedisponujete miliony na bankovním účtu, je sledování dražeb. Tam se zpravidla draží nemovitosti zabavené v exekuci, přičemž před samotnou dražbou nepřijdete ani o možnou prohlídku či nahlédnutí do technické dokumentace.

Jak to celé funguje?

Dražba nemovitostí přitom probíhá online i na živo, záleží, jaká forma vám více vyhovuje. Můžete se účastnit dražby nemovitostí přes internet, pokud splníte všechny požadavky na zaplacení dražební jistoty. Jedná se o částku uvedenou v dražební vyhlášce. Zaplatit ji lze hotově před zahájením samotné dražby, pokud to tedy dovoluje dražební vyhláška, případně převodem na účet exekutora. Dražba nemovitostí v exekuci probíhá také online pomocí speciální portálu, kde je nutné se zaregistrovat, připojit se ke konkrétní dražbě, prokázat svou totožnost a zaplatit dražební jistotu dle předem stanovených podmínek. Exekuční dražby nemovitostí slibují získání atraktivního domu, bytu, pozemku či jiné nemovitosti za výjimečnou částku. Té zpravidla předchází odhad znalce, na němž je celá dražba postavena.

Prohlédněte si aktuální nabídku k dražbě

Portál dražeb nemovitostí se neustále aktualizuje a nabízí vám nahlédnout do výčtu v rámci celé republiky i zahraničí. Dražby a exekuce nemovitostí si oblíbíte, pokud máte rádi trochu adrenalin a zvažujete opravdu výhodnou koupi. Oproti jiným možnostem je tato jednoduše bezpečná a podložená. A co se stane, když se stanete výhercem nemovitosti v dražbě? Po usnesení příklepu následuje požadavek na doplacení zbývající částky, od níž je odečtena dražební jistota a následně zápis do katastrálního úřadu přímo exekutorem. Dražbou nemovitosti zanikají věcná břemena, a pokud dražbu nevyhrajete, bude vám dražební jistota vrácena zpět na bankovní účet.