interiérový design

Návrhy interiérů: Bytový design je nedílnou součástí rekonstrukce bytů nebo domů

Při zařizování bytu nebo domu může člověk popustit uzdy své fantazii a kreativitě. Někdo si poradí úplně sám a nepotřebuje k tomu odbornou radu. Stačí mu, když si projde nápady uveřejněné v časopisech, a podle nich pak vytvoří vlastní představu bydlení. Pro jiné tu pak jsou profesionálové, kteří se bytovým designem zabývají. Jaké nabízejí služby?

Od studie po realizaci

Zařízení interiéru by mělo vyjadřovat i osobnost toho, kdo v něm bydlí. Není však vůbec problém si o svých představách promluvit s bytovým designérem, který je pak zhmotní ve svém návrhu. Tím jeho práce začíná. Dobrý profesionál si poradí s každým půdorysem a upraví ho tak, aby vyhovoval všem nárokům, které majitel nemovitosti má. Každý prostor může být zařízení originálně s důrazem na moderní prvky a materiály. 

Práce jako koníček

Na webových stránkách Hlaskova-design.cz se můžete seznámit s nápady bytové architektky Ivety Hláskové, které již v minulosti realizovala. Jako bytový designér pracuje už od roku 2012. Její práce je zároveň i koníčkem. Aby odváděla dokonalé dílo, sleduje aktuální trendy, navštěvuje výstavy a veletrhy, a ve svém oboru se tak neustále vzdělává.

Hodně záleží na důvěře

Interiérový design je založený na důvěře mezi zákazníkem a architektem. A také na jejich vzájemné komunikaci. Bez toho nelze udělat kvalitní návrh. Iveta Hlásková působí především v Českých Budějovicích, kde má také otevřený vlastní showroom. Zabývá se nejen návrhy bytových interiérů, součástí její práce jsou také návrhy komerčních interiérů – hotelových pokojů, restaurací či kanceláří. Vytváří ale také kuchyně na míru. Během své práce připraví pro zákazníka kompletní návrh – barevné a materiálové schéma, nábytek na míru, různé dekorace a nevynechá ani volbu podlahy nebo vhodných doplňků, které dokreslí celou atmosféru v místnosti.