návrhy interiéru

Návrhy interiéru a rada designéra se hodí i pro menší projekty

Většina z nás si myslí, že si při rekonstrukci a při radikálnější proměně interiéru bohatě vystačí s vlastní představivostí. Vždyť inspirace číhá na internetu (a nejen tam) doslova na každém rohu! Jenže když dojde na lámání chleba, dožene nás krutá pravda – vytvořit pěkný a dobře vybavený interiér není tak snadné, jak se zdá na Instagramu či stránkách magazínu o bydlení. Věděli jste ale, že využít služeb interiérového designéra a nechat si vytvořit návrhy interiéru můžete nejen pro velké rekonstrukce a rozsáhlé projekty? Co vám interiérová studia a bytoví architekti mohou nabídnout a proč se vyplatí je oslovit i když máte omezené finance a chcete předělat jen jednu místnost?

Dejte sbohem předsudkům

Oslovit interiérové studio není v Čechách rozšířeným zvykem. Rozhodně tedy ne u menších projektů, jako je například redecor obývacího pokoje nebo vybavení dětského pokoje. Všeobecně panuje názor, že služby interiérových designérů jsou drahé a samotní designéři o obyčejné projekty nejeví zájem. Pravdou ovšem je, že rady profesionála tohoto druhu jsou překvapivě cenově dostupné a malé projekty, a to i třeba s omezeným rozpočtem, představují pro designéry zajímavou výzvu. Nechat si poradit a vypracovat různé návrhy interiéru se určitě vyplatí. Uvidíte, že bytový architekt přijde s takovými nápady, na které jste v inspiracích nenarazili a budou n míru vašim potřebám i možnostem prostoru.

Seznamte se nejen s trendy

Každý prostor je jiný a jen málokterý je ideální. Chcete-li jakýkoliv prostor proměnit v místo plné stylu a zároveň nezapomenout na praktičnost, pro dosažení úspěchu je důležité znát přednosti i slabá místa daného interiéru. A vyvarovat se chyb a zásadních přešlapů, aby pokoj nepůsobil stísněným či tmavým dojmem může být oříšek. Zkušený designér vás provede všemi úskalími, protože umí perfektně pracovat s prostorem, zná zásady barevného i materiálového kombinování a jako bonus má všechny trendy a interiérové styly dokonale v malíku. I proto pro něj není problém hravě si poradit i s tak náročným zadáním, jako je třeba zařízení dětského pokoje pro více dětí různého věku.

Nahlédněte do budoucnosti

Tohle už jsme lehce nakousli o pár řádků výše. Výsadou každého kvalitního interiérového studia není jenom dobře poradit, ale nabídnout i různé pohledy a varianty řešení. Dobrá prostorová představivost nebyla dána do vínku každému. Představit si některé nápady designéra může být proto leckdy problematické a výběr toho nejlepšího řešení interiéru se tak může celkem zkomplikovat. Vizualizace a 3D návrhy interiérů jsou tedy velmi dobrou pomůckou, jak mezi sebou různá řešení porovnat, nahlédnout tak trochu do budoucnosti a vyvarovat se špatných rozhodnutí. Této možnosti proto rozhodně neváhejte využít na maximum!