jídelní stoly z masivu

Nábytek z masivu: Ideální materiál pro náročné

Pro někoho lehká otázka, jiný se nad ní bude zamýšlet delší dobu. Kdo však má rád přírodní materiál, zcela určitě si vybere raději nábytek z masivu, u něhož může obdivovat krásnou kresbu dřeva i jeho přirozenou vůni. A to i za vyšší cenu, již bude muset za takový dřevěný nábytek zaplatit. Získáte však výrobek, který vám při pravidelném pečlivém ošetřování bude sloužit po dlouhou dobu se zachováním všech užitných vlastností, kterými se pravé dřevo vyznačuje.

Masiv, nebo lamino?

Lamino je ideálním materiálem například do dětského pokoje. Děti jsou hravé a málokdy dávají pozor na prostor okolo, v němž si hrají. V zápalu hry mohou mnohdy nábytek z masivu poškodit – odřít nebo poškrábat. Naopak jídelní stoly z masivu budou v interiéru vypadat opravdu dobře. Kromě toho se nacházejí v místnosti, v níž si děti obvykle nehrají, tudíž na lamino můžete s klidem zapomenout. Jídelní stůl z masivu vypadá luxusně a místnosti dodá elegantní a osobitý vzhled.

Zvolit raději světlý, nebo tmavý nábytek?

Pro masivní jídelní stůl platí, že velmi záleží na tom, v jakém stylu máte zařízený byt. Světlý nábytek je vhodný zvláště pro severský styl chladné Skandinávie, naopak máte-li raději styl jižních států, pak volíte tmavé dřevo. Pochopitelně, že je nábytek nutné vybírat také s ohledem na to, jak moc nebo málo máte přirozeného světla v místnosti. Tmavší nábytek ji bude více ztmavovat, světlý ji naopak zesvětlí.

Rozkládací stoly z masivu

Jídelní stůl masiv můžete pořídit i v rozkládací variantě. To oceníte hlavně v situaci, kdy pravidelně pořádáte sešlosti pro větší společnost. V takovém případě stůl jednoduše rozložíte a hosté se u něho pohodlně usadí. Ve složeném stavu naopak stůl příliš místa v jídelně nezabere, je tedy praktickým bytovým doplňkem, který bude zároveň dominantou interiéru.