Na vinylové podlahy se můžete spolehnout za každých okolností

zdroj: barkotex.cz

zdroj: barkotex.cz

Hledáte kvalitní podlahové krytiny, které vydrží téměř vše? Právě podlaha tvoří důležitou součást našeho domova. Její výběr bychom tedy neměli podcenit. Denně musí čelit neustálé zátěži a přitom by měla vypadat stále dobře. Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří vinylové podlahy. Důvod je snadný: umělý vinyl vyniká odolností a zajímavým vzhledem. Hodí se do každého interiéru, ať už bytového, či komerčního.

Jaké jsou druhy vinylových podlah?

Vinylové podlahy můžeme rozdělit do dvou základních kategorií, které se od sebe odlišují zejména složením.

Homogenní vinylové podlahy jsou celo-vinylové a tvoří je pouze jedna vrstva. Naproti tomu heterogenní vinylové podlahy jsou složeny z více vrstev.

Podle způsobu pokládky rozlišujeme vinylové podlahy na vinylové dílce a vinylové role.

Vinylové dílce neboli lamely představují jednotlivé části určené především do menších prostor. Najdou své využití v domácnostech, někdy se s nimi můžeme setkat také v komerčních prostorách. Tyto dílce dále rozdělujeme na samolepicí, celoplošné lepené a zámkové neboli plovoucí.

Vinylové role disponují většími rozměry, jen pro představu jejich délka činí přibližně 20 až 30 m, šířka je přibližně 2 až 5 m. Vinylové role jsou vhodné spíše do větších prostor (nemocnice, nákupní centra a jiné).

Mnoho různých dekorů, zdroj: barkotex.cz

Mnoho různých dekorů, zdroj: barkotex.cz

Hlavní přednosti vinylových podlah

Důvodů, proč si lidé oblíbili vinylové podlahy, je hned několik. Důležitou roli hraje atraktivní design, neboť představují dokonalou imitaci přírodních materiálů, od kterých jsou prakticky k nerozeznání (například dřevo, kámen). Můžete si vybrat z pestrého množství barev, vzorů a dekorů.

Velkou předností je snadná pokládka, kterou zvládne skutečně každý zkušenější podlahář, a lze je využít do každé místnosti. Vinylové podlahy jsou vysoce odolné a snadno se udržují. Obvykle si vystačíte s vlhkým hadrem a vysavačem.

Podlaha je příjemná na dotyk, můžete po ní bez obav chodit naboso nebo v ponožkách. Díky velmi dobré odolnosti proti vodě můžete vinylovou podlahu použít také v koupelně. Do koupelny volte celoplošně lepené dílce, případně dílce s vodě-odolným zámkem.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Nové trendy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.