moderní plot

Moderní ploty: Jaký typ by neměl chybět u vašeho rodinného domu?

Vyřešit problém se soukromím na zahradě u rodinného domu pomáhá vhodně zvolený plot. Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti?

Plot z hliníku

Co se týká plotu, máte na výběr celou řadu možností. Někdo volí třeba živý plot z tújí či listnatých stromů. I když nevyžaduje údržbu v podobě natírání barvou, je třeba ho pravidelně zastřihávat, aby měl potřebnou formu a tvar. To je práce navíc. I kvůli tomu se začíná hodně majitelů nemovitosti zamýšlet nad možností pořídit hliníkový plot, který tolik péče nepotřebuje. Jaké jsou jeho další výhody?

Zajímavý design a moderní materiál

Hliník je moderním materiálem s výbornými užitnými vlastnostmi. Tou základní je jeho dlouhá životnost, která se cení. Málokdo si pořizuje plot na pár let. Obvykle každý chce, aby dobře sloužil celá desetiletí. Hliníkový plot umí odolávat i velmi nepříznivým povětrnostním podmínkám. Nevadí mu mráz, ani velké horko nebo déšť. Je-li jeho povrch opatřený práškovým lakováním, pak je takový plot prakticky bezúdržbový, což je snem mnoha majitelů rodinných domů, kterým ubude práce okolo nemovitosti.

Rozmanitost vzorů

Díky technologii řezání laserem je nabídka plotů z hliníků velmi bohatá. Vzorů existuje celá stovka, takže se opravdu nemůže stát, abyste měli stejný plot jako váš soused v ulici. Na výběr jsou ploty v různých barvách i vzhledu. Geometrické vzory střídají ty abstraktní. Dokonce je možné přijít s vlastním návrhem plotu, pokud si nebudete umět vybrat z připraveného vzorníku. Dodat lze moderní plot, plotové panely i plotové výplně na míru. A co více – v jednom vzhledu lze doladit také zahradní branku, balkonové i schodišťové zábradlí.

Díky svým praktickým vlastnostem se hliník stal velmi žádaným a perspektivním materiálem pro výrobu plotů. Najdete v něm zalíbení i vy?