Mobilní domky a dřevostavby

Mobilní domy – seznamte se s nimi blíž

Pod mobilním domem si představte menší domek velký od dvaceti do cca čtyřiceti krychlových metrů, jenž, přesto, že je mobilní, má veškeré náležitosti klasického domu, tedy elektřinu, zabudované vytápění a propojení se všemi sítěmi. Jeho mobilita spočívá v tom, že jej můžete postavit prakticky „na počkání“, nebo jej dokonce už postavený převzít od dodavatele, který vám jej jednoduše přiveze, kam si řeknete. Stačí mít tedy vybraný pozemek a na účtu částku, jež, jakkoli se liší od typu domu a dodavatele, je vždy výrazně nižší než částka za standardní novostavbu. Pokud potřebujete bydlet rychle a bez průtahů, je pro vás mobilheim možným řešením. Jeho dovoz a „instalace“ je otázkou jednoho až dvou dnů. Když si představíte, kolik času zabere rekonstrukce starého domu a jeho modernizace, rozdíl je evidentní.

Trendem současnosti se stal nákup mobilheumů coby dočasného bydlení

Mobilní domky a dřevostavby zažívají obrovský boom. Šablona je jednoduchá. Mladá rodina se rozhodne postavit si vlastní dům na koupeném pozemku. Než ale bude dům stát, potřebuje někde bydlet. Čím dál více rodin si umí spočítat, že výhodnější než investovat do pronájmu bytu a dojíždět dozorovat stavbu je umístit si na pozemku dočasně mobilheim a vše kolem stavby domu sledovat v přímém přenosu. Jakmile zděný dům stojí, dá se mobilheim jednoduše prodat, aniž by jeho cena výrazněji klesla. Dá se o něm tedy mluvit jako o velmi dobré investici.

Druhou skupinou lidí, kteří mobilním domům podlehli, jsou ti, co do nich jezdí odpočívat

Mobilheimy se stávají jakýmisi novodobými chalupami. Samozřejmě s nižšími požadavky na údržbu. A co je na tom nejlepší? Vaše chalupa může stát, kde chcete. Chtěli jste vždy chatu na Vysočině? Mobilheim už máte, nyní vám stačí pouze kousek pozemku ve vámi zvolené lokalitě.

Mobilheim může být i řešením pro drobné podnikatele

Toužíte po vlastním bufetu nebo malinké prodejně, například s rukodělnými výrobky? Neváhejte oslovit dodavatele mobilních domků. Jsou schopni vám prostor velmi dobře přizpůsobit i pro tyto činnosti.