přikrývky

Maximální komfort v ložnici? Začněte u lůžkovin!

Pravidelný spánek je jednou z klíčových aktivit, díky níž se cítíte odpočatí a plní sil. V dnešní uspěchané době, kdy se potýkáme s povinnostmi v práci, velkým záběrem v péči o rodinu a domácnost a minimem času pro sebe sama, se ale o osmihodinovém a navíc nepřerušovaném spánku nedá hovořit. Často nás budí děti, sousedé, směnnost v práci či se ozývají bolavá záda a namožený krk. To vše se dá výrazně eliminovat, ba dokonce zcela odbourat. Svému krku zaručeně ulevíte vhodným polštářem, který odlehčí krční páteři. Neméně důležitý je výběr peřiny. Musíte si totiž najít takovou, pod kterou vám nebude zima ani příliš teplo.

přikrývkyPřikrývky se dnes již dají pořídit za velmi atraktivní ceny online, aniž byste opustili pohodlí svého domova. Přitom na e-shopu naleznete špičkové zboží prvotřídní kvality, což dokazuje řada ocenění a certifikací. Při volbě lůžkovin zvažte, jak často je hodláte používat, zda máte potíže s nadměrným pocením anebo vás naopak trápí ledové nohy.

Vlna, nebo peří?

Velmi populární jsou vlněné přikrývky ze 100% vlny. Díky perfektním termoregulačním a antialergickým vlastnostem vás čeká pod takovou peřinou poklidný spánek bez teplotních výkyvů. Vlněná peřina je přitom velmi lehká, vzdušná a celoročně využitelná. Do vlny je přidán přírodní lanolin zabraňující množení roztočů, proto se skvěle hodí třeba pro alergiky. V létě vlna příjemně chladí, v zimě zahřeje i největší zimomřivce. Na oblibě neztrácí ani péřové přikrývky. Jsou vyráběny z prémiového husího peří a drobných pírek. Péřová náplň je ošetřena proti roztočům a alergenům, skvěle se hodí pro alergiky na domácí prach a všechny, kdo ocení certifikovanou přikrývku z hlediska sterility a čistoty.

Do hotelu a nemocnice

Na místech, kde se velmi často perou lůžkoviny a všechno vybavení, je potřeba zvolit zdravotní přikrývky a polštáře. Ty jsou totiž navržené pro časté praní a odolají i vysokým teplotám při praní či následném sušení v sušičce. Ať už hledáte vhodné peřiny do nemocnice, hotelu, penzionu a lázeňského domu, kvalitní zdravotní vyvařovací lůžkoviny jsou skvělou volbou. Cenově dostupné peřiny zajišťují nejvyšší stupeň hygieny a garantují mnohonásobně delší životnost a odolnost vůči opotřebení.

Pro milovníky vůní

Svou novou peřinu nemusíte každý týden prát, aby příjemně voněla. Stačí si zvolit přikrývky s přírodní úpravou a těšit se na aroma levandule, popřípadě svěží vůni aloe vera. Přírodní úprava může být ve formě postupně uvolňovaných mikrokapslí či extraktu z léčivé rostliny aloe vera. Stejně tak se najdou modely přikrývek s antistresovými účinky. Základem každé ložnice zaručeně musí být též antibakteriální přikrývky, protože speciální vlákna jsou nejen lehká a příjemná po celou noc, ale navíc obsahují látky zamezující množení bakterií. Mohou to být třeba ionty stříbra či vlákna bambusu.