Kuchyně na míru

Kulinářské umění v kuchyni na míru

Postupem času se z kuchyně stala místnost, které je při zařizování věnována velká důležitost. Pojďme se společně podívat, co vše zvážit před objednáváním kuchyně na míru.

K čemu budete kuchyni využívat?

Budete využívat výhradně na přípravu jídla nebo ji využijete jako multifunkční prostor? V řadě domácností jde také o místo, kde se setkávají lidé a vedou rozsáhlé debaty. V neposlední době se rozmohla možnost pracovat tzv. na home office, proto se práce z kanceláře přesunula nejčastěji do obývacího pokoje nebo kuchyně.

Jaké uspořádání kuchyně preferujete?

Aby se vám v kuchyni dobře pohybovalo a vařilo, je důležité její vhodné rozvržení. Nejčastěji rozlišujeme následující uspořádání kuchyně:

  • rovná,
  • rohová,
  • do U,
  • paralelní,
  • s ostrůvkem.

kuchyně na míru

Vybavte svou kuchyni stylově

Není důležité, zda zařídíte svou kuchyni v dřevěném dekoru nebo jednobarevném matu, podstatnou záležitostí je dostatečné množství úložného prostoru a moderní technologie, které vám usnadní práci.

Kuchyně na míru vašim potřebám

Je snadné pořídit si univerzálně vyráběné kuchyňské linky, ale ty vám nemusí vždy vyhovovat – poličky jsou moc nízko, ev. vysoko, zásuvky a skříňky mají špatné uspořádání. Kuchyňské spotřebiče jsou mimo dosah ruky, kuchyňská linka neposkytuje dostatečný prostor pro práci nebo vám nevyhovuje její tvar. Přizpůsobte kuchyni na míru svým vlastním potřebám. Kuchyni stanovují určité limity jako jsou vývody vody, elektřiny, příp. plynu, a její plocha. Ty bez složitějších zásahů nezměníte. Jsou však věci, které měnit můžete. Disponujete-li dostatečnou výškou, můžete si dovolit skříňky výš a využijete více prostoru. Do vyšších pater pak ukládejte nádobí či kuchyňské potřeby, které příliš často nevyužíváte. 

Kuchyni na míru a rozmístění jednotlivých kusů si můžete navrhnout sami, nebo si nechejte poradit od lidí z oboru. Kontaktujte firmy se svou poptávkou a nechejte si vyhotovit nezávaznou cenovou nabídku.