Kde hledat byty na prodej v Brně pro vaši rodinu? 3 aktuálně zajímavé brněnské lokality, kde se vám bude s dětmi dobře žít!

Jestli máte pocit, že se v Brně s malými byty 1kk a 2kk roztrhl pytel, pak vás zdání neklame. Vaše rodina však řeší otázku kde hledat byty na prodej v Brně, aby děti měly vlastní pokoj a vešli jste se i s vybavením na kolo a lyže? Dozvíte se, kde je nabídka vhodných bytů, které odpovídají rodinným potřebám a příklady lokalit, kde je hledat. Nevyhneme se ani srovnání starších bytů s novostavbami.

Kde hledat byty na prodej pro tří a vícečlennou rodinu v době nedostatečné nabídky bytů? Na novostavbu v centru města spíše zapomeňte.

Developeři se poslední dobou zaměřili na menší bytové jednotky, odpovídající potřebám městských singles a také finančním možnostem drobných investorů. Možná jste také ze staré školy. Dříve, když člověk studoval nebo byl čerstvě zaměstnaný, bydlel v nájmu s lidmi podobného zařazení. Po vlastním bydlení se začal rozhlížet až v situaci, kdy plánoval rodinu, děti byly na cestě nebo už bydlení u rodičů s batoletem nebylo déle únosné.

Současný trh s nemovitostmi ale na rodiny s dětmi jakoby pozapomněl.

Příkladem mohou být nové bytové domy na ulici Spolková a Vranovská v Zábrdovicích, Chaloupkova v Králově poli, Křenová na Brně – střed. Několikapodlažní bytové domy v blízkosti centra města disponují výhradně jednotkami 1kk, v menší míře i 2kk. Novostavby s nabídkou bytů 3kk a 4kk najdete v širším centru a na okrajích Brna. A i tak představují spíše jen zlomek z celkové nabídky jednotek.

Dáme vám příklady tří klidných lokality, kde se usadit s vícečetnou rodinu.

byty na prodej v Brně

Bystrc – Život v podhradí

Od chvíle, kdy začaly ceny nemovitostí prudce stoupat, si novostavby v Bystrci stále drží relativní cenovou dostupnost. Relativní proto, že někomu se nemusí zdát 4 miliony za 3kk málo. Přesto, oproti 6 milionům v Králově poli je to skoro zadarmo.

Byty v dispozici 3kk zde přitom nejsou žádnou výjimkou. V okolí je přehrada, hrad Veveří, obora Holedná, cyklostezky a lesy. Pro mladou rodinu skvělé místo pro život. Nicméně s dojezdovou vzdáleností do centra, případně ještě dál na jih do průmyslové zóny, jste na tom stejně, jako byste bydleli ve vsi na kilometry vzdálené od vaší práce v Brně.

Medlánky

Stejně jako Bystrc, nachází se i Medlánky na konečné zastávce tramvaje č. 1. Ovšem v opačném směru. Stejně tak do centra to budete mít daleko. Využijte toho, že do šaliny nastupujete první a zaberte si místo. Projedete se až půl hodiny.

Severní části Brna se nedá upřít nádherná krajina. Medlánky přímo sousedí s přírodním parkem Baba. Postupně zde vyrostla zcela nová čtvrť dokončená v roce 2007 a další bytový dům je plánovaný v těsném sousedství historické budovy Sýpky.

Tak zkuste sledovat realitní servery, třeba na pěkný byt 3kk narazíte právě zde.

Slatina – zelené město u brownfieldů

Tahle městská část je téměř opakem výše zmíněného. V okolí oceníte možná tak dobrý nájezd na dálnici a blízkost zázemí velkých výrobních firem a korporátů, tedy široké pracovní nabídky. Ale proč ne. Všichni se o víkendech nevyžívají procházkami po lese. Nebo naopak za dobrodružstvím vyrážejí dál, než kam vidí z okna. Množství bytů, včetně 3kk a 4kk, zde strmě narostlo s devíti etapami developerské výstavby.

Novostavby jsou super, ale něco na nich úplně nesedí. Přesto je milujeme.

Byty v novostavbách jsou prodány ještě před samotným dokončením. Někdo se vyhýbá nákupu bytu z obrázku. Argumentem může být zkrachovalý projekt Duhová pole v Řečkovicích.

Existuje ale celý výčet důvodů, proč někdo místo novostavby preferuje byt ve starším domě.

· Cena

Samozřejmě na prvním místě.

· Dispozice

Spojení kuchyně s obývacím pokojem je trendy. Z praktického hlediska ale budete mít v bytě 3kk vždy pouze dva samostatné pokoje.

· Velikost

Byty se dělají stále menší. Pokoje kolem 10 m2 jsou na hranici obyvatelnosti.

· Uniformita

Nová sidliště z cihlových domů působí stísněně. Ať doma vyhlédnete z jakohokoliv okna, vidíte okna sousedů a to pouze na vzdálenost dvou zaparkovaných aut a silnice.

Uvedli jsme příklady městkých částí, kde vyrostly hezké a cenově relativně dostupné byty pro rodiny. Takový byt sháníte s vidinou, že v něm strávíte podstatnou část svého života. Kvalita a životnost je prioritou a proto chcete koupit novostavbu nebo alespoň byt ne starší než řekněme deset let.

Při tom všem je však vhodné si uvědomit, co je pro vás skutečnou hodnotou. Vybavení, omítky, podlahy, to vše můžete upravit podle sebe. Co nezměníte je lokalita, výhled. Šedesát metrů plochy nenafouknete, stavební úpravou ne vždy oddělíte koupelnu od záchodu. Nové projekty jsou hezké, třebaže některé působí nedomyšleně a neprakticky. Uznejte ale, že „třikákáčko“ v Medlánkách je meta, na kterou byste pro svou rodinu chtěli dosáhnout.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.