Kde budeme jíst? Výběr jídelního nábytku

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Pro mnohé je stolování zbytečnou záležitostí, kterou odbývají, jíst všechno jídlo za pochodu ale není zdravé. Alespoň o víkendech bychom si měli dopřát stolování u běžného jídelního stolu a věnovat jídlu dostatek času. V dnešním článku se zaměříme na výběr jídelního stolu.

Pokud se zaměříme na současný výběr, který v jídelním nábytku panuje, jeden by se snadno mohl nechat zmást. Malé, velké, dřevěné, kovové, rozkládací, s židlemi, s lavicí. Jídelní sety mohou mít rozličnou podobu. Je potřeba se soustředit na to, co od něj vlastně očekáváme.

Jídelní stůl

Pokud jde o jídelní stoly, hlavním kritériem u nich obvykle bývá plocha, kterou nabízejí, případně kolik prostoru poskytují nohám. Do menších prostorů jídelny nebo jídelního kouta se může pořídit rozkládací stůl, který ve složeném stavu nezabírá velkou plochu, ale v případě potřeby poskytne dostatek stolovací plochy.

Co se materiálu týče, dostupné jsou dřevěné stoly a židle, laminátové, plastové, kovové, skleněné stoly a kombinace těchto materiálů. Pokud hledáte materiál, který není příliš náročný na údržbu, lze doporučit dřevo, které je odolné, nejsou na něm tolik vidět nečistoty, je teplý, a dá se v případě potřeby snadno opravit.

Preferujete pohodlné nebo stylové jídelní židle?

Výběr jídelní židle se nevyplácí podcenit. Zřejmě většina z nás preferuje takové, na kterých se bude především pohodlně sedět. Z toho důvodu nejsou příliš vhodné studené kovové (alespoň ne bez použití sedáku) či nepohodlné tvrdé židle. Zvláštní pozornost věnujte opěradlu, které má na pohodlí také vliv.

Stylový skleněný stůl s židlemi, zdroj: shutterstock.com
Stylový skleněný stůl s židlemi, zdroj: shutterstock.com

Chcete-li mít jídelnu hodně moderní, vyberte si stylové plastové židle. Prodávají se v atraktivních designech a rozličných barvách.