kamerový systém

Kamerový systém podle vašich představ

Zloději nikdy nespí a nebezpečí číhá na každém kroku. Nikomu nelze zajistit stoprocentní ochranu, ale vždy je dobré vědět, jak lépe bránit firmu a soukromý dům před nezvanými návštěvníky. Vždyť mnohému zlému je možné zabránit nainstalováním moderních technologií. 

Výběr bezpečnostní kamery

Kamera tvoří nejdůležitější součást kamerového systému, proto dost záleží na jejím výběru. Mezi nejvýznamnější parametry patří technologie (IP kamera, AHD kamera, HD-SDI kamera), citlivost na světlo, rozlišení, druh snímacího čipu a podpůrné funkce, mezi jaké náleží například režim den/noc, ochrana proti osvětlení nebo infra přísvit. Firma vám vybere kamerový systém, který bude pro vás vhodnější. Půjde buď o IP, nebo AHD kamerové systémy. AHD kamerové systémy jsou full HD analogové kamery využívající existující koaxiální kabeláž.

Standardní bezpečnostní kamery s objektivem mají ručně nastavitelný zoom, výměnný objektiv, možnost zaostření na SPZ či obličej a výborný noční režim, kdy postačí měsíční svit, aby vypadal obraz skvěle. Instalují se venku do venkovního krytu. Od kamer s nočním viděním očekávejte integrovaný infra přísvit, vodotěsné provedení a fixní objektiv. ANTIVANDAL kamery obsahují čočku chráněnou polykarbonátovým krytem, umí odolávat útoku vandalů. Hodí se do vchodů domů.

IP kamery s digitální technologií

Moderní IP kamerové systémy se zakládají na digitální technologii. Ke zpracování obrazu dochází rovnou v kameře. V digitální formě se dále přenáší do záznamového zařízení nebo k uživateli. Nejlepší modely mají rozlišení až 12 Mpix. Návrh vyžaduje dostačující propustnost počítačové sítě. Rozsáhlým systémům se stovkami kamer je nutné dimenzovat síť na rychlost 1GB/s, aby byla zaručena dostatečná rychlost. Vysoké rozlišení IP kamer zaručuje detailní viditelnost a pokrytí velké plochy jediným přístrojem. Připojení lze realizovat bezdrátově pomocí WiFi. K dalším vlastnostem patří vysoká snímkovací frekvence a možnost kombinování s AHD kamerami.

Existuje několik typů IP kamer, dělí se hlavně podle rozlišení. Ke standardům se řadí aspoň 5 Mpix. Naleznete mnoho rozdílů v porovnání s AHD i HD-SDI kamerovým systémem. Pro získání nabídky zdarma uveďte předpokládaný počet bezpečnostních kamer, počet čidel pro alarm, počet kamer či čidel ve venkovním prostředí, v jakém městě bude instalace probíhat, typ sledovaného prostoru a požadovaná délka záznamu.

Odborná instalace kamerových systémů

Bezpečí dostanete pod kontrolu, když si správně vyberete. Kvalitní kamerové systémy jsou určeny pro malé instalace až po celkovou ochranu u velkých podniků. Podle vašich potřeb si můžete nechat vypracovat nabídku. Konzultace a návrh systému obdržíte zdarma. Návrh bude obsahovat kompletní zabezpečení vašeho majetku. Konkrétně jde o kamerový, zabezpečovací, přístupový a docházkový systém, aby vyhovoval vašim představám. S nabídkou získáte rovněž servisní smlouvu, kde se klade důraz na zásah do několika hodin od času, kdy jste nahlásili poruchu. Vámi vlastněné prostory můžete bez potíží sledovat kdykoliv přes počítač, z tabletu nebo mobilního telefonu.

Instalace zahrnuje kompletní zaškolení obsluhy. Není čeho se obávat, protože jde o velice jednoduché ovládání, které zvládne skutečně každý. U používaných kamerových systémů se vždy klade důraz na spolehlivost. Vzhledem k tomu, že se pravidelně sledují nejnovější trendy v zabezpečovací oblasti, počítejte s tím, že vám bude nabídnuto nejideálnější řešené zohledňující nejen výkon, ale i cenu. Spolehněte se na individuální řešení a na možnost obdržet i speciální aplikace, například automatizaci výrobních procesů, měření rychlosti či rozpoznávání SPZ.