koupelna

Kam se ubírá trend vybavení koupelen

Být trendy neplatí jen v módě, ale i o dalších oborech. Nikdo si nechce pořídit věc, o které se šušká, že je out, nemoderní. Každý z nás si vzpomene na tzv. podnikatelské baroko, stavby z přelomu století, které byly až za hranicí kýče, nebo opulentní koupelny z obkladů imitace mramoru a výraznými listely s dekorem faraona. Vzpomínáte? Teď se nad tím vším pousmíváme, ale v té době do bylo trendy. A jsme obloukem zpět. Nepodléhejme momentálním náladám, snažme se vybírat s přesahem času, představit si, jak bude koupelna vypadat za deset, patnáct let, nechme si odstup.

V Cravt koupelny s.r.o. dbáme na to, abychom našim zákazníkům nabízeli nadčasová řešení, odvádíme je od stereotypu a inspirujeme je. Pravdou je, že to občas „bolí“, ale jsme tu proto, abychom zákazníkům říkali naše názory a pokoušeli se o osvětu. Pojďme uvést několik příkladů z naší praxe.

Vana

většinou je spojená s relaxem, knihou a pohodou. Synonymem k tomu se vžil tvar a pojmenování – „rohovka“. Všichni ji známe, čtvrtkruhová vana, nejlépe se sedátkem a čelním panelem. A co je na ní špatného? Už samotné využití a komfort. Přes svoji mohutnost poskytuje délku obyčejné panelákové vany, tedy 160cm a ani její šíře není něco, co využijeme beze zbytku. Sedátko? A k čemu? Snad pro předškoláky, aby dokázali vycákat více vody na zem. Touží ještě někdo po vrzajícím čelním panelu? Argumentů, proč se porozhlédnout po klasické obdélníkové vaně je tedy dost. 

Sprcha

Další nedílná součást koupelny, která si prošla svým vývojem. Pryč je doba akrylátového monopolu. Vaničky, které se prohýbaly a zatékalo za ně, jsou dnes minulostí. Na místo nich jsou zde pevné, pryskyřicové přírodní materiály, nebo bezbariérové sprchové žlaby. Vanové zástěny jsou a budou vždy středem dohadů. Nebude se čiré sklo špinit? Kdo to bude uklízet? Otázky, které slýcháváme od našich zákazníků nejčastěji. Ano, je pravda, že čiré sklo je náročnější na údržbu, ale výrobci jdou naproti tomuto problému povrchovou úpravou skel, která z valné části zabraňuje usazení nečistot. A tvar? Umožní-li to prostor, volte čtverec, nebo ještě lépe obdélník. Pryč se čtvrtkruhy! 

obdélníková vana

Toaleta

Zde je edukace nejdále. Panelákové kombi záchody skončily v propadlišti dějin. Zavěšená toaleta se stala standardem. Technologie a vývoj se přesunul na způsob splachování mísy. Každý z výrobců si chrání svoje know-how, ale princip je stejný. Dosáhnout při minimu vody dokonalého oplachu a eliminovat vnitřní lem mísy, kde ulpívají nečistoty a bakterie.

Každé dobré koupelnové studio má ve svém prodejním portfoliu vše o čem jsem se zmiňoval. Prodejce by vás při sestavování koupelny měl „zahrnout“ nápady, možná vám být v některých věcech oponentem a vy zkuste na oplátku naslouchat. Vzájemné symbióza vás dovede k vaší dokonalé, trendy koupelně.

Ing. Petr Havránek
Cravt koupelny s.r.o.