postele

Jaké si dopřát vybavení ložnice?

Dopřejte si, co se vám líbí. Jednou zapomeňte na odborníky, kteří vám doma propracují rozmístění nábytku do detailů. Ano, jistě půjde o dobře provedenou práci, ale lépe se budete cítit tam, kde o všem rozhodly vaše pocity.

postele

Spokojenost na prvním místě

Ložnice je místnost, kde se uchylujete k pravidelnému odpočinku a spánku. Chce to vytvořit prostředí, kde vás nic nerozhodí, ale naopak uklidní a vy se dostanete do správné pozitivní nálady. Neznamená to však, že tady nemůžete mít k dispozici mnoho úložných prostorů, kterých není nikdy dost. Vždyť každý si rád pořizuje nové oblečení, povlečení, osušky, ručníky a jiné drobnosti pro příjemnější žití. Naopak se většina lidí špatně loučí s již pořízenými kousky, čímž se zvyšují nároky na všelijaké skříňky, poličky, košíky, boxy a zásuvky. K nejvyhledávanějším patří velké šatní skříně, které mohou vypadat jako skutečně působivé obrazy. Stačí si vybrat druhy s posuvnými dveřmi, na jakých spatříte velký barevný potisk s různými náměty zvířat, přírody, ornamentů a abstraktních motivů. Například se budete dívat na neodolatelnou Paříž nebo na mořské akvárium s rybami.

Jak si kdo ustele, tak si lehne

Do ložnice si nastěhujte jakoukoliv postel, která vás zaujme. Pochopitelně nejprve porovnejte rozměry, aby se vám dovnitř hladce vešla. U postele záleží hlavně na skvělé matraci, protože ta by se měla přizpůsobit křivkám vašeho těla. Ničím nerušený spánek však ovlivňuje i teplota v místnosti, jestli máte vyvětráno a zda vás neruší příliš světla z ulice. K posteli určitě pořiďte i noční stolky, kam si narovnáte vše, co potřebujete při ruce. Mobilní telefony ale na noc raději vypínejte, jinak budou rušit nejen vás, ale rovněž vašeho partnera. Snadno vyberete i celé sestavy, kde nechybí nábytek ve stejném barevném provedení a stylu. Moderně vypadají i čalouněné postele zhotovené z vysoce odolných materiálů.