@MeiTeng sxc.hu

Jaké jsou letošní trendy ve vánoční výzdobě?

@MeiTeng sxc.hu

Pro někoho je možná ještě brzy, ale faktem je, že obchodní řetězce se už nyní naplnily výzdobou vánočních svátků, což mnohé inspiruje k úvahám, jaké vánoční výzdoby letos vyvěsí. Někdo si možná každý rok vystačí s týmiž dekoracemi, ale pro ty z vás, které každoroční bohatá nabídka zláká ke koupi dalších výzdob na vánoce je tu pár trendů, kterých doporučujeme se držet.

Návrat k živým vánočním stromkům

Základem vánoční výzdoby je samozřejmě vánoční stromeček. Ačkoli většina lidí má svůj stromek pečlivě zabalen v krabici ve sklepě, kde jen čeká na svou chvíli, stále více z nás se vrací k živému stromku. Zejména vánoční jedličky jsou ohromně populární. Její hlavní výhodou je, že tak rychle neopadává a byt krásně provoní jehličím.

Umělé stromečky se také vyvíjí

Pokud raději volíte umělý stromek, možná letos váháte zda po tolika letech nekoupit přeci jen nový? Pravdou je, že i u umělých stromků se za poslední roky jejich vzhled výrazně posunul k lepšímu.

Návrat k živým vánočním stromkům, zdroj: sxc.hu

Velice přirozeně působí jedle. Jsou krásně tvarované. Mezi stromky najdete také takové a s na bílo postříkanými konci, které mají imitovat sněhovou pokrývku. Některé stromky obsahují i šišky nebo vestavěné LED osvětlení. Záleží samozřejmě na vašem vkusu, ale jsou to detaily, které vám živý stromek těžko nabídne.

Umělé stromky se šiškami, zdroj: obchod-s-darky.cz

Jaké barvy jsou letošním trendem?

Pokud máte již typ stromku vybraný, přicházejí na řadu světýlka. Pro někoho jsou jasnou volbou barevná, jiný volí raději bílá. Nicméně trendem posledních let je spíše střídmost a častěji se tak používání jednobarevné žárovky.

Z toho pak vychází styl výzdoby. Zajímavou alternativou ke klasickým řetězům se žárovičkami může být vánoční osvětlení s LED diodami. Za poslední rok cena LED osvětlení opět klesla a stává se tak pomalu běžnou součástí našich domácností. LED diody jsou výhodné pro jejich nízkou spotřebu a dlouhou životnost. Také nehřejí, takže se nemusíte bát žádných problémů.

Vánoční svícny do oken jako symbol Vánoc

Mezi klasiku vánoční výzdoby už dnes také patří vánoční svícen, který si dávají lidé za okno. Prapůvodní svíčky už dnes vystřídala elektřina a tak je tento doplněk už naprostou běžnou součástí vánoční výzdoby mnoha panelových i domovních oken.

Pro mnohé může působit již jako vánoční klišé. Nicméně kdo říkal, že se musí jednat o klasický svícen se sedmi svíci? Na trhu je nepřeberné množství různých kombinací. Vyberte takový, který vám budou sousedé závidět.

Only registered users can comment.

  1. My máme umělý vánoční stromeček už 20 let a pořád vypadá docela dobře. Jen se na něj musí naházet více ozdobných provazů, protože mu sem tam čouhá drátek :-). Jinak co si myslím, že by doma nemělo chybět je vánoční prostírání a adventní věnec.

  2. Zdobíme jako každý rok, letos máme navíc akorát krásný nový ubrus a samozřejmě nové svítící řetězy, které se každý rok ( už tradičně ) pokazí :D