LED stropní svítidla

Jaké je vhodné světlo do domácí pracovny? Zvolte LED světla v denní bílé

Homeoffice stále narůstá a tento trend můžeme očekávat také do budoucna. Jenže mnoho pracovníků z domova nemá uzpůsobený prostor k tomu, pracovat z domova. Velmi důležité je mít pracovnu nebo nějaké místo, kde se můžete nerušeně ponořit do práce. Ideální je samozřejmě pracovna, protože k práci je vhodné využít i praktické osvětlení pracovny, které se jinam nemusí hodit. 

Důležité je osvětlení pracovního stolu

stolní lampa na pracovní stůl

Určitě by neměla chybět lampa na pracovním stole. Je to nejen základ pracovny, ale zároveň prakticky hlavní osvětlení, které budete v pracovně využívat. Lampa na pracovní stůl musí být dostatečně výkonná, aby bylo dobře vidět na práci. Důležité je pořídit si takovou stolní lampu na pracovní stůl, která neoslňuje. Ideálně by měla svítit pod úrovní vašich očí a mít neprůhledné stínidlo

Určitě doporučujeme lampu, která má regulovatelnou intenzitu svitu, lampa se stmíváním je vhodným osvětlením pracovního stolu. Jednoduše si podle potřeby zvolíte, jak silné světlo bude svítit. Takové osvětlení pracovního stolu vás nebude zbytečně oslňovat, stejně jako nebudou trpět vaše oči nedostatkem světla. Důležité zároveň je, abyste si mohli stolní lampu pohodlně nastavit – měla by tedy být nastavitelná v kloubech. 

Nejste si jisti správným výběrem lampy na pracovní stůl? Podívejte se na detailní návod, jak vybrat lampu na psací stůl. Budete mít jistotu, že vybíráte opravdu správně. 

Kromě osvětlení pracovního stolu je také důležité centrální osvětlení pracovny

Osvětlení obývacího pokoje

Přestože budete především používat lampu jako osvětlení pracovního stolu, určitě budete v pracovně potřebovat také běžné hlavní neboli centrální osvětlení. Do pracovny je vhodné především funkční osvětlení, proto doporučujeme LED stropní svítidla. Nabízí malou spotřebu a opravdu dlouhou životnost, běžně až 30 000 hodin svícení

Základem vhodného centrálního osvětlení je kvalitní stropní svítidlo. Důležité je zvolit takové, které je dostatečně silné – to především záleží na světelném zdroji, ale také na maximálním příkonu stropního svítidla. Vybrat si můžete běžný světelný LED panel, nebo také designové stropní svítidlo, které bude zároveň reprezentativní a skvěle doplní interiér vaší pracovny.

Jakou zvolit správnou barvu světla?

Problematická může být při výběru barva světla. Málokdo ji řeší, přitom je velmi důležitá, protože ovlivňuje například naši výkonnost, únavu a podobně – má vliv na náš organismus stejně jako venkovní přírodní světlo. Na práci je vhodná barva světla od 4000 K a výše – tedy denní bílá, která je podobná běžnému dennímu světlu. Takové světlo příznivě ovlivňuje soustředěnost a produktivitu. 

Nemáte pracovnu? Přesto zvolte správná LED světla do pokoje

Pokud nemáte pracovnu a zároveň si ji nechcete zařizovat, stačí koupit kvalitní stůl, židli a můžete si udělat třeba pracovní koutek v obývacím pokoji. Nicméně i tak musíte zvolit správné LED světlo do pokoje. Osvětlení obývacího pokoje není většinou zařízeno k práci, ale naopak k relaxaci a odpočinku. Mohlo by se tak stát, že vás nevhodné LED světlo do pokoje bude spíše uspávat.