branka

Jaká vjezdová brána je vhodná do svahu?

Snazší je vybírat vjezdovou bránu na pozemek, který leží na rovině. Pokud jste vlastníkem pozemku ve svahu, je situace složitější, ale nikoli bezvýchodná. Pojďte se s námi podívat, jaká vjezdová brána je vhodná do svahu.

Co zvážit při výběru vjezdové brány

Při výběru vjezdové brány zvažte zejména:

  • zda je možné srovnat terén
  • pokud srovnání terénu není možné, pak strmost svahu, ve kterém se bude brána otevírat
  • délku samotné brány

Samonosná vjezdová brána

Typy vjezdových bran

Vybírat můžete ze 2 základních typů vjezdových bran – samonosné a křídlové.

Samonosná vjezdová brána

Samonosná vjezdová brána se hodí i tam, kde máte pozemek ve svahu. Tento typ brány se „vznáší“ nad zemí a nevyžaduje pro svůj provoz speciální údržbu, např. odklízení sněhu, spadaného listí… Samonosná posuvná brána zajíždí podél oplocení do strany, nevyžaduje tedy prostor před a za bránou.

U tohoto provedení se využívá bezpečnostní hydraulická brzda, která se umisťuje za pohon. Tím je umožněno plynulé a dostatečně pomalé otevírání/zavírání brány. 

Křídlová vjezdová brána

S křídlovou vjezdovou bránou se nejčastěji setkáváme v jednokřídlém nebo dvoukřídlém provedení. Jednou z možností, jak zajistit, aby se brána otevírala i ve svahu, je svaření spodního rámu do tvaru písmene „V“, čímž dojde k tomu, že brána bude kopírovat terén.

vjezdová brána

Pořiďte si k vjezdové bráně i další příslušenství

Spolu s vjezdovou bránou si můžete pořídit ve stejném stylu provedení třeba oplocení nebo vstupní branku.

Jak barevně sladit vjezdovou bránu

Vjezdovou bránu (a další příslušenství) můžete vybírat ze široké škály barevných variant i plotových výplní. Nezamlouvá se vám žádná ze základních nabízených barev? Řada firem nabízí možnost lakování podle vzorníku RAL.

A s čím se vjezdová brána ladí nejčastěji? Může se jednat o fasádu domu, střechu, okapy a parapety…

Chcete vědět, jak by vaše vjezdová brána mohla vypadat? Oslovte firmy s nezávaznou poptávkou a čekejte na cenové nabídky.