Jak zakomponovat solitéru do vaší zahrady

Pořizujete si právě do své zahrady solitérní stromy a přemýšlíte, čím jej doladit? Nebo prozatím jen uvažujete nad tím, který okrasný strom se bude jako solitéra nejvíce vyjímat?

Čím solitéru doplnit

Solitéra je vlastně samostatně stojící strom. Díky tomu také absorbuje nejvíce pozornosti ze strany okolí, a proto by v jeho blízkosti neměly být žádné rušivé prvky. Vsadit proto můžete například na nízký podrost půdopokryvnými rostlinami nebo mechem. Hezky bude vypadat i solitéra jemně doplněna o oblázkovou plochu v blízkosti nebo můžete okrasný strom zasadit v bezprostřední blízkosti vodní plochy. Následné odrážení dřeviny ve vodní hladině bude působit okouzlujícím dojmem.

Od věci není ani zasazení stromu v sousedství lavičky nebo třeba hned vedle výrazného můstku přes zahradní jezírko. Uvidíte, že jednotlivé prvky se budou perfektně doplňovat a společně vytvářet bezchybnou kompozici.

Jaké stromy vybrat

Protože solitérní strom zpravidla symbolizuje pomyslnou třešničku na dortu každé zahrady, vyplatí se při výběru vše promyslet. Důležité jsou i vlastnosti jednotlivých dřevin. Některé špatně snáší stín, jiné zase vlhkost. Proto vždy rovnou uvažujte i nad tím, kam v zahradě solitérní strom následně umístíte.

Rozhodně však nic nezkazíte jehličnatými stromy, které mají tu jedinečnou vlastnost, že jsou stálezelené a budou tak skvěle vypadat v jakémkoliv ročním období. Vsadit můžete konkrétně například na jalovec čínský, pro kterého je charakteristická úchvatná modravá barva. A nebo dejte přednost nějaké borovici, která vám v horkých letních dnech poskytne příjemnou úlevu v bohatém stínu.

Více informací o okrasných stromech najdete na www.okrasne-stromy.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.