opravy kanalizace

Jak vyčistit zanesený odpad? Třeba pomocí zvonu nebo louhu

Také to znáte, jaké to je mít ucpaný odpad? O nic příjemného nejde a občas to trápí každého. S vodou odchází do kanalizace také biologický odpad, jako jsou například spadlé vlasy nebo oholené vousy. Ty dokážou udělat v odpadu špunt, jenž brání odtoku vody. Jak si pomoci, aniž byste museli volat instalatéra?

Domácí čištění odpadu svépomocí

Když už v domácnosti dojde k ucpání odpadu v kuchyni nebo koupelně, obvykle jako první krok sáhnete po gumovém zvonu. S jeho pomocí lze docílit opět průchozího odpadu. Když nepomůže mechanické čištění, musíte přistoupit k tomu chemickému za pomoci louhu. Ten bývá běžně k dostání v drogeriích. Hydroxid sodný umí odstranit to, co ucpalo odpad poměrně snadno a rychle v případě, že není vytvořený velký špunt, jenž brání vodě odtékat.

Někdo radí použít místo louhu kýbl horké vody s velkým množstvím rozmíchané soli, která bývá často i účinnější než hydroxid sodný. Chce to vyzkoušet, co zabere ve vašem případě.

Kvalitní a rychlé profesionální čištění odpadů

Když si sami s odpadem neporadíte a on je stále nefunkční, pak nezbývá nic jiného než se obrátit na profesionální firmu, jež má v popisu práce vysokotlaké čištění. To se zpravidla používá při čištění odpadu WC, který může být zanesený toaletním papírem či dětskou plenou. Mít ucpané WC je velmi nepříjemné a součinnost odborníků je na místě. Určitě nechcete mít v bytě vylité fekálie.

Výhodou odborné firmy je hlavně to, že má k dispozici vhodné nářadí, které slouží k monitorování kanalizace kamerovou hlavou. Ta se dokáže natáčet na různé strany a zjišťovat stav trubek. V současné době profesionálové na poli odpadů využívají bezvýkopové opravy kanalizace, kdy poruchu opraví, aniž by museli provést výkop hlíny. Opravy kanalizace jsou díky tomu rychlejší a je zároveň snížena odstávka provozu na minimum.