ORCAN GROUP s.r.o.

Jak ušetřit na dřevostavbách

Dřevostavby jsou v posledních letech opravdu preferované a upřednostňované před ostatními typy příbytků. Důvodem toho je nízká cena, také rychlost výstavby a to, že jsou dřevostavby ve většině případů nízkoenergetické. Za kvalitními dřevostavbami stojí firma ORCAN GROUP s.r.o., která se pyšní řadou pozitivních referencí a recenzí. V případě, že také zvažujete dřevostavbu, obraťte se na uvedenou firmu. A k této radě přidáme i několik tipů, jak na dřevostavbách krapet ušetřit. 

I když výstavba dřevostavby jako taková je poměrně levná záležitost v porovnání se stavbou klasických zděných domků, přesto je zde možnost na dřevostavbách ušetřit. Jak? Tak třeba vsaďte na jednoduchost!

V jednoduchosti je krása i úspora peněz

Ve světě bydlení se také sází na jednoduchost, to je zkrátka in. Není to však jen o hesle, že v jednoduchosti je krása, je to také o úspoře peněz. Pokud totiž vsadíte na jednoduchost, uspoříte nemalou sumu, kterou následovně můžete vložit třeba do celkového vybavení příbytku. Jestliže se rozhodnete pro jednoduchou konstrukci, také pro jednoduchou podobu domu, pakliže nezvolíte žádný členitý či různě tvarovaný příbytek, ušetříte na množství spotřebovaných materiálů i na řemeslnících, kteří si nebudou účtovat tak vysokou částku. 

Ne vždycky dejte na projektanta

Mnozí lidé si na pomoc volají projektanta, jelikož chtějí mít opravdu moderní příbytek. Jenže projektanti se často nechávají unést svou fantazií a člověk je musí trochu krotit. Pokud chcete na stavbě dřevostavby něco málo ušetřit, měli byste svého projektanta opravdu krotit, protože jen tak vám nepřijde vyúčtování s nemile vysokou částkou. 

Nepodceňujte výběr oken ani vytápění

Abyste ušetřili na dřevostavbě i v budoucnu, neměli byste podcenit výběr oken a vytápění. Právě okna a vytápění se podílí na spotřebě energií v následujících letech.