vinylové podlahy

Jak trvale udržet krásu vinylové podlahy?

Pořídili jste si podlahu z vinylu, protože vás přesvědčila pěkným vzhledem a příslibem snadné údržby? Obojí je pravda, ale přesto byste se o ni měli náležitě starat. Jedině tak vám vydrží opravdu dlouho jako nová a stane se pýchou vašeho domova. 

vinylové podlahy

Důsledná péče o podlahy z vinylu prodlužuje životnost i odolnost. Bezkonkurenčním pomocníkem jsou čističe určené na tento materiál. Kromě toho, že povrch zbaví nečistot, jej impregnují – zanechají na něm ochranný film. 

Pamatujte, že klíčem k udržení původních vlastností vinylové podlahy je pravidelnost. Nenechávejte na jejím povrchu nečistoty příliš dlouho – vždy je odstraňte bezprostředně poté, co dojde ke znečištění.

I vinyl potřebuje vyčistit do hloubky

Zub času se podepíše na každém materiálu – vinyl není výjimkou. Po původním lesku není ani památky a na povrchu se naopak objeví skvrny a škrábance. Čištění podlah, které již dávno nevypadají jako nové, může být komplikované. Naštěstí není vždy nutné je renovovat, ovšem nevyhnete se hloubkovému čištění. Zdaleka nejlepších výsledků dosáhnete pomocí stroje na podlahy a vysoce koncentrovaného čistidla. Neváhejte se obrátit na odborníka, po jehož zásahu bude krytina jako nová.

péče o podlahy

Opotřebovanou vinylovou podlahu můžete přelakovat

Pokud jste čištění a údržbu vinylové podlahy dlouhodobě zanedbávali a nyní si se silně opotřebovaným povrchem nevíte rady, potěší vás, že ji nemusíte nutně měnit za novou. Vystačíte si se speciálními přípravky, které umožňují efektivní obnovu původního vzhledu

Spousta majitelů vinylových podlah netuší, že povrch je možné přelakovat. Prvním krokem je důkladné přebroušení povrchu talířovou bruskou. Následuje aplikace laku, který materiálu vrátí původní lesk, zvýrazní barvy a vylepší vlastnosti. Po zásahu profesionála může vinylová podlaha vypadat ještě lépe než v době, kdy byla zbrusu nová.