střešní krytina

Jak si vybrat střešní krytinu?

Při výběru střešní krytiny je důležité brát ohled na její členitost a tíhu, kterou bude zatížen střešní krov. A je jedno, jestli stavíte nový dům, nebo rekonstruujete starý. Na trhu najdete lehké i těžké střešní krytiny, z nichž můžete vybírat. Jaké máte další možnosti?

Pálená taška

Mezi těžké krytiny patří pálené taška, jejíž výhody osvědčila dlouhá doba, po kterou je používána. V současné době je tato střešní krytina k dostání v různých tvarech i barvách, takže je možné vzhled střechy přizpůsobit svým potřebám. Její obdobou je taška z betonu. Obě jsou sice pro krov velkou zátěží, ale patří k nejoblíbenějším. Jsou vysoce odolné s dlouhou životností, dobrými izolačními vlastnostmi. Jsou prodyšné a zároveň dobře akumulují teplo. Nejlevnější variantou jsou pálené tašky bez povrchové úpravy. Ty však časem na sebe nabalí nečistotu a ztrácejí na své atraktivitě. Proto jsou lepší pálené tašky s povrchovou úpravou – například s glazurou.

Plechová střecha

Naproti tomu nejlehčí krytinou je bezesporu plech, konkrétně hliník. Ten může pokrývat střechy i s extrémně nízkým sklonem. Nevadí mu ani nároční klimatické podmínky, snadno se udržuje a co je hlavní, po celou dobu své životnosti nemění vzhled. Jak je patrné, je to ideální plechová střešní krytina, která by měla stát v hledáčku vašeho zájmu. V poslední době se staly oblíbené plechové šablony, které imitují tvarem i vzhledem klasickou tašku nebo šindel. Díky tomu lze spojit příjemné s užitečným, a to klasický vzhled plechové střechy s její nízkou hmotností. Některé tyto střechy jsou také opatřené protihlukovou úpravou.

Střešní krytina s posypem

V nabídce řady obchodů najdete také plechové střechy s posypem, které zaujmou svým atraktivním vzhledem. Vyznačují se elegantním tvarem i provedením. Plechová střešní krytina s posypem disponuje vysokou stabilitou barvy, trvanlivostí a také tím, že dobře rozptyluje kapky deště.