Jak poznat kvalitního developera?

Ptejte se! Ptejte se! Ptejte se! Ano, kvalitní developer by vám měl bez mrknutí oka zodpovědět všechny vaše otázky. Vedle běžných otázek, které vás přirozeně napadnou při koupi bytu přes realitku nebo přímo od vlastníka, je zde i několik speciálních dotazů, které jsou cíleny právě developerům. Jedině tak vytřídíte zrno od plev a vaše koupě novostavby proběhne k vaší maximální spokojenosti. Tak jdeme na to!

Prověřte si developerskou skupinu

A to co nejdříve. Nejpozději však, než zaplatíte zálohu nebo cokoli podepíšete. U developerů totiž často uzavíráte dohodu o koupi bytu ještě před tím, než je byt dokončen. Developer je tedy vaším garantem kvality bydlení, kterou si zatím nemůžete přímo prověřit. Obvolejte svoje známé a pročtěte internet. Zjistěte si, jakou historii má daná developerská skupina, jak je dlouho jsou trhu a jaké projekty mají za sebou. Je také dobré znát, jak developer řeší reklamace a jakým způsobem stavbu financuje – z vlastních zdrojů, z úvěru banky nebo z peněz klientů.

Developer

Prověřeným developerem je společnost FINEP, která v rámci projektu Prosek Park realizuje již XII. etapu výstavby nových bytů

Co musíte znát, než se pustíte do koupě novostavby?

Otázka číslo jedna se týká pozemků. Měli byste vždy požadovat dokument, který jasně definuje, které pozemky patří k nemovitosti, které si ponechá developer a které se budou převádět pod společenství vlastníků bytových jednotek. Dále pak, jak je zajištěna přístupová cesta k domu. Ideální situace je, když bude převedena přímo na vlastníky domu či předána městské části. Také je důležité, jak bude vypadat společenství vlastníků. Pohlídejte si, aby developer nechtěl sdružit třeba 500 vlastníků do jednoho subjektu. To byste se v budoucnosti jen těžko dohodli, byť na drobnostech.

koupě novostavby

Jistotu bezpečné koupě nového bytu máte u developera FINEP

Zjistěte si také, zda kupujete opravdu bytovou jednotku. Ne všechno, co se prodává jako byt, je i jako byt zapsáno v katastru. Důležitou otázkou je i „Co patří k nabízenému bytu?“ To vše je definováno v kupní smlouvě. Poslední, a velmi důležitý dotaz, který může předejít velkému rozčarování v budoucnosti: „Jak bude vypadat budoucí výstavba ve vaší lokalitě?“. A nakonec, vždy když investujte do bydlení, je nejbezpečnější využít služeb zkušeného právníka.

Zde máte pro inspiraci ještě jeden tip, jak by měla kvalitní komunikace s developerem vypadat, a to hned na první dojem:

Společnost FINEP pro vás připravila nové webové stránky. Naleznete zde konkrétní nabídky jednotlivých domů či bytů, včetně jejich dispozice, velikosti, orientace a také, často některými developery utajované, konkrétní ceny.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.