levné fotopasti

Jak jsou na tom levné čínské fotopasti s kvalitou?

V dnešní době lze na trhu narazit na velké množství výrobců fotopastí. Někteří z nich však výrazně šidí kvalitu, na což pak doplácí samotní uživatelé těchto zařízení. V čem přesně problém spočívá? 

levné fotopasti

Trh s fotopastmi stále roste

V současné době na trhu najdeme velké množství dovozců, kteří se snaží prodat co nejvíce fotopastí. Obvykle přitom nabízejí co nejnižší cenu, protože obecně na ni my Češi dobře slyšíme. Takové levné fotopasti se přitom vyrábí v Číně. Problém však spočívá v tom, že není možné vyrobit kvalitní a profesionální fotopast, která by se pyšnila nízkými výrobními náklady.

Levné fotopasti vás odradí svou kvalitou

U těchto fotopastí můžete narazit hned na několik nedostatků. Obvykle se můžete setkat například se špatným těsněním, kvůli kterému vám pod LCD obrazovku jednoduše nalezou mravenci či jiný drobný hmyz. 

Starosti vám bude dělat i velmi složité nastavení a neschopnost detekovat pohyb (i když by se mělo jednat o základní funkci). 

Zároveň je pro tyto modely typická doslova alarmující kvalita nočních fotografií. A i když se nějaký problém objeví a vy jej budete chtít řešit, technická podpora ve většině případů vůbec neexistuje. 

Jaký je váš důvod pro nákup fotopasti?

Možná si chcete jen zkusit, jak toto zařízení funguje a nechce se vám do něj příliš investovat. Možná jste myslivec, lesník či milovník přírody a fotopast jednoduše potřebujete ke své práci. A nebo jen potřebujete vyřešit problém týkající se poškozování majetku u vaší chaty či firmy.

Pro všechny tyto skupiny přitom platí jedno. Dobrovolně by si „šmejd“ nekoupily. Problém je ovšem v tom, že špatnou fotopast lze od té dobré na první pohled těžko rozpoznat.

Fotopasti je potřeba testovat

V e-shopu fotopastí například postupujeme tak, že pro vás fotopasti testujeme. Probíhá to tím způsobem, že upevníme dvě fotopasti na jeden strom těsně nad sebe. Následně je několik dní testujeme, porovnáváme a závěrem vyhodnotíme kvalitu pořízených snímků.

Za jeden z nejdůležitějších parametrů lze považovat počet pořízených fotek. Právě některé čínské fotopasti totiž pořizovaly i o 60 % méně snímků než například model FOXcam RANGER nebo ScoutGuard SG520 PRO. 

Pro více informací ze světa fotopastí navštivte web www.eshop-fotopasti.cz.