kamerový systém

Inteligentní kamerový systém chrání váš majetek

Pouze plot a ostrý pes nestačí. Ochrana majetku dnes vyžaduje důmyslnější způsoby. Takovými je inteligentní bezpečnostní kamerový systém, který je založený na digitální technologii. V čem tkví jeho přednosti?

Výhody IP kamerového systému

IP kamerové systémy dovolují sledovat nahrávané video prostřednictvím internetu z kteréhokoliv místa na Zemi, kde je internetové připojení. Datový signál se nedegraduje ani při přenosu na velké vzdálenosti, díky čemuž je možné vybudovat i velmi složitý kamerový systém. K jeho vytvoření stačí obyčejná kabeláž počítačové sítě – LAN/internet bez nutnosti použít kabeláž koaxiální, jak tomu bývá u analogových systémů.

IP kamerový systém disponuje vysokým rozlišením až 5 megapixelů, což mu umožňuje především zvyšující se propustnost počítačových sítí a účinnost technik komprese obrazu. Nadstavbový software poskytuje řadu užitečných funkcí, z nichž vyniká především možnost sledování obrazu na smartphonu.

Kde všude se IP kamerový systém uplatní? Používat je ho možné kdekoliv je třeba zvýšit bezpečnost a ochranu majetku. Jistě najde uplatnění především ve skladech zboží, v monitoringu osob v podnicích i obchodech. Přepravní služby mohou tyto kamerové systémy využívat pro kontrolu a dokumentaci kompletnosti zásilek, které přepravují, a zamezit tak krádežím.

Z čeho se kamerový systém skládá?

Součástí IP kamerového systému je především kamera, dále její příslušenství v podobě kabelů, serveru a napájení a také se neobejde bez nahrávacího software. Při budování kamerového systému je třeba si nejprve ujasnit, kde budou HD IP kamery umístěny a jak se připojí do systému. Následuje jejich instalace a zprovoznění celého systému, jehož součástí bývá také důkladné testování, jestli systém funguje, jak má.

Novatec-eas.cz je v tuzemsku jedním z předních poskytovatelů bezpečnostního řešení pro obchod, průmysl i soukromé prostory rodinných domů. Jeho kvalitní systémy střeží a chrání majetek už od roku 2002. Za tu dobu nasbíral dostatek zkušeností, které zúročuje ve své práci.