zdroj: shutterstock.com

Infrasauna do bytu: Jak ji vybrat?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Přemýšlíte o tom, že byste si domů pořídili vlastní saunu, abyste nemuseli chodit do saun veřejných, kde není tolik soukromí? Pak vás možná zaujme možnost investice do  infrasauny, která je moderní variantou saun. Před koupí si určitě chcete zjistit, jaké přináší výhody, na kolik peněz vás vyjde a jak ji vlastně vybrat tak, aby bez problémů vešla do vašeho bytu.

Jak zařízení funguje

Každá infrasauna Marimex funguje tak, že k prohřátí vašeho těla využívá infračerveného záření. Rozhodně se nemusíte obávat, že by šlo o nějak nebezpečnou metodu, infrasauny jsou zcela bezpečné. Navíc toto záření má i příznivý vliv na vaše zdraví.

Co vám přinese pobyt v infrasauně

Pobyt v infrasauně přináší mnoho užitku. Tělo při pravidelném využívání tohoto zařízení získává větší odolnost vůči nemocem, zvyšuje se jeho obranyschopnost. Dalším jevem je také pozitivní účinek na psychiku. Dochází totiž ke stimulaci endorfinů. Dále dochází k lepšímu prokrvení těla. Organismus rychleji regeneruje. Není náhodou, že infrasauny využívají i vrcholoví sportovci, kteří potřebují regenerovat tělo po náročných fyzických výkonech.

Pobyt v domácí infrasauně si můžete dopřát i několikrát týdně, provoz totiž není finančně náročný (jedno saunování vyjde kolem pěti korun)

Přednosti infrasauny

A jaké jsou přednosti infrasauny Inframar oproti běžným typům saun? Zejména lze ocenit to, že uvnitř sauny není takové vedro. Infrazáření je efektivnější, směřuje přímo k prohřátí organismu. Nižší teploty, které jsou jen kolem 60 stupňů Celsia, jsou mnohem příjemnější nežli v běžné finské sauně, kde dosahují až 100 stupňů.

Malou infrasaunu pro jednu osobu koupíte již od 13 tisíc, zdroj: infrasauny-inframar.cz
Malou infrasaunu pro jednu osobu koupíte již od 13 tisíc, zdroj: infrasauny-inframar.cz

Nabídka infrasaun obsahuje různé velikosti těchto zařízení. Jsou vhodné i do malých bytů, kde se dají nainstalovat verze pro jednu osobu. Do rodinného domu či na zahradu si pak můžete objednat infrasaunu, která pojme naráz 3 – 4 osoby.

Velikost sauny hraje při výběru největší roli. Dalším aspektem, možná tím nejdůležitějším, je samozřejmě cena, která s velikostí úzce souvisí. Moderní infrasauny se dají zakoupit v cenách již od 13 000 Kč. Její životnost se přitom pohybuje v řádu mnoha let, takže se tato investice rozhodně vyplatí. Provoz infrasauny není nijak náročný, stejně jako její instalace, což je velká přednost oproti klasické sauně. V podstatě stačí zapojit do běžné zásuvky na 230 V a je hotovo.